Co wpływa na cenę laptopa?

Posted on Posted in IT

Asus to marka sprzętu elektronicznego, która jest często brana pod uwagę podczas kupna komputera. Użytkownicy są zadowoleni przede wszystkim z ceny urządzeń, która jest atrakcyjna w stosunku do ich jakości.

Każdy producent sprzętu elektronicznego stara się tak zróżnicować swój asortyment, aby klienci mieli w czym wybierać. Nie inaczej jest w przypadku urządzeń Asus. Popularne „asusy” są jednymi z najchętniej kupowanych laptopów do 2500 złotych. Oprócz zadowalającej ceny komputery odznaczają się długą pracą, ponieważ bateria do laptopa Asus jest w stanie zasilać komputer nieprzerwanie przez trzy godziny.
Warto zaznaczyć, że modele typowo biznesowe komputerów mobilnych różnią się od tych, które są określane mianem „konsumenckich”.

laptop, notatnik i długopisJeden producent może stworzyć dwa komputery, które na pierwszy rzut oka mogą zdawać się niemal takie same – mają podobny procesor, dysk, pamięć czy układ graficzny. Jeżeli jeden z nich został wykonany w serii biznesowej, możemy mieć pewność, że pomimo podobnych podzespołów całe urządzenie będzie solidniejsze i wytrzymalsze, będzie w nim też pojemniejsza bateria do laptopa Asus, taka jak np. te: http://parts-store.pl/pol_m_Baterie-do-laptopa_Baterie-do-laptopa-Asus-299.html. Biznesowe modele mają szereg cech, które odróżniają je od typowych komputerów konsumenckich. Jeżeli szukamy urządzenia, które będzie działało bez zarzutu przez dłuższy czas, niż zakłada to gwarancja, a przy tym dysponujemy nieco większym budżetem, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie kupno właśnie modelu biznesowego.

Inny czynnik, który wpływa na cenę komputera obejmują różnice w wykonaniu. Niektóre z nich widać już na pierwszy rzut oka (np. w jakości klawiatury). Wiele z nich jednak wychodzi na jaw dopiero w trakcie użytkowania – inna matryca, lepszy plastik, który nie rysuje się tak szybko, solidniejszy montaż gniazdek itd. Różnice są najbardziej zauważalne pomiędzy komputerami ze średniej i wyższej półki a tymi z najniższego przedziału cenowego.

Niektórzy początkujący użytkownicy szukają jak najmocniejszego komputera w określonej cenie. Nie zawsze jest to dobry pomysł, ponieważ wielu producentów i tak na czymś próbuje zaoszczędzić. Jeżeli porównujemy dwa modele komputerów o podobnych parametrach, ale w znacznie różnych cenach to znak, że wspomniane oszczędności mogą dotyczyć np. trwałości zastosowanych komponentów lub jakości połączeń lutowanych.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*