Uniwersalne, praktyczne i proste w montażu – schody modułowe od wielu sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, nie dość, że wpisują się w wystrój każdej przestrzeni to dodatkowo nie zajmują dużo przestrzeni, a ich bogactwo rozwiązań konstrukcyjnych pozwala na swobodne dostosowanie do wszystkich, nawet najbardziej wygórowanych oczekiwań.

Schody modułowe – co to takiego?

Schody modułowe są inaczej określane mianem systemowych. Jak sama nazwa wskazuje, składają się z kilkunastu niezależnych modułów, które łączy się ze sobą, uzyskując ciąg konstrukcyjny. Z uwagi na swoją budowę, pozwalają na dużą elastyczność w kształcie i doborze. Z tego względu są chętnie wybierane przez wielu klientów – i to nie tylko tych posiadających ograniczoną przestrzeń.

Zalety schodów modułowych

Niezaprzeczalnym atutem tego rodzaju schodów jest fakt, że nie zajmują dużo przestrzeni. Z tego względu są wykorzystywane zarówno w małych mieszkaniach, jak i przestronnych domach. Co więcej, ich wizualna lekkość nie przytłacza wnętrza, w związku z czym nie zaburzają żadnej aranżacji. Schody modułowe można bez trudu wkomponować w każdy styl. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie mnogość rozwiązań konstrukcyjnych, kolorów i materiałów, które pozwalają urzeczywistnić wizję idealnych schodów. Nie sposób pominąć jeszcze jednej, równie ważnej ich zalety. To oczywiście cena, która jest nieporównywalnie niższa niż przy zakupie tradycyjnych schodów z żelbetu. Poza tym, ich montaż nie jest tak skomplikowany jak przy innych elementach systemowych. Przy czym trzeba zauważyć, że ich samodzielne złożenie może sprawić trudność osobom niemającym w tej dziedzinie doświadczenia. Na szczęście, wielu producentów dołącza do zestawu czytelne instrukcje dotyczące montażu, a także oferuje pomoc w ich złożeniu.

Schody modułowe – czy warto je wybrać?Zastosowanie schodów modułowych

Schody systemowe stanowią polecane rozwiązanie dla miłośników nowoczesnych aranżacji. Drewniano-metalowa konstrukcja idealnie bowiem wygląda zarówno we wnętrzach skandynawskich, jak i minimalistycznych, przez co tworzy efektowny element wykończenia salonu czy przedpokoju. Biorąc pod uwagę specyfikę ich budowy, konstrukcja może mieć charakter zabiegowy (prawy lub lewy) bądź prosty. W efekcie, schody modułowe mogą stanowić ciąg komunikacyjny łączący różne kondygnacje, a także sprawdzą się jako konstrukcja prowadząca na poddasze.

Modułowe schody CORA

Dużą popularnością wśród klientów cieszą się schody modułowe CORA. Są bowiem cenione nie tylko za piękny design, ale również solidne wykonanie. Wykonane ze stali o wykończeniu grafitowym, antracytowym bądź litego drewna bukowego, którego kolorystykę można wybrać z palety barw – aby jeszcze lepiej dostosować je do swojego wnętrza.