Uczynić przedpokój bardziej przytulnym

Posted on Posted in Dom

Przedpokój to specyficzna część domu. Czasem jest kwadratowy, a innym razem prostokątny, czy wręcz podłużny. Można jednak to pomieszczenie właściwie wykorzystać. Można tu umieścić – jeśli tylko możliwe – szafki, półki oraz ozdoby. Jak jednak sprawić, żeby przedpokój był równoprawną częścią domu, a nie tylko taką, przez która przechodzi się do innych pokojów, kuchni i łazienki.

Przedpokój to też podłoga

dywany do przedpokojuW przedpokoju warto zadbać też o podłogę. Ale warto też pomyśleć o takim dodatku, jak dywany do przedpokoju. Spełniają one kilka ról: mogą zwiększać bezpieczeństwo, ale i korzystnie wpływać na wygląd całego przedpokoju, powiększać go optycznie i podkreślać charakter i zastosowany styl

Na szczęście w sklepach jest spory wybór takich dywanów. Różnią się kształtem, wielkością, kolorystyką i stylem. Można więc bez problemu dobrać dywany do przedpokoju, mając na uwadze zarówno wielkość domu i samego przedpokoju, jak i sposób jego urządzenia.

Trzeba pamiętać, że przez przedpokój dosyć często przechodzą wszyscy mieszkańcy mieszkania, czy domu. Także nie każdy gość zdejmuje buty i godzi się na założenie obuwia domowego. Dywan, który tu kupimy, powinien więc posiadać pewne konkretne cechy.

Aby dywan w przedpokoju służył długo i bezpiecznie

Oglądając dywany do przedpokoju, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiały, z którego bywają one wykonane. Najlepiej wybierać te odporne na przecieranie i podarcia oraz te nadwrażliwe na różnorodne zabrudzenia. Można więc śmiało brać pod uwagę na dywany choćby z wiskozy, czy akrylu. Warto też, aby dywan taki miał gumowy spód, aby zapobiegać potencjalnym poślizgom.

Dywan o wysokim włosiu też się tu nie sprawdzi – może wbić się w niego zbyt dużo brudu w krótkim czasie. A częste czyszczenie także przyspiesza zużywanie się dywanu i szybszą utratę jego najważniejszych właściwości.

Co do kolorystyki – warto jednak wybrać taką, na której nie widać za bardzo zabrudzeń – czyli np. dywan z przewagą pięknej bieli nie będzie tu zbyt praktyczny. Wszystkie inne jasne odcienie też raczej tu się nie sprawdzą na dłuższą metę. Na szczęście producenci zapewniają nam dzisiaj spory wybór kolorystyczny i bogate wzornictwo. Można więc bez problemu pogodzić praktyczny charakter dywanu i jego ładny, a nawet modny wygląd.

Przedpokój to często pierwsze miejsce widoczne dla osób, które nas odwiedzają. A i mieszkańcy domu często tędy przechodzą – odpowiedni dywan w tym miejscu wpłynie pozytywnie na pierwsze wrażenie oraz na użytkowanie tej przestrzeni.

 

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*