Potrzeba posiadania komputera domowego lub laptopa z dotykowym ekranem wymusza na nas kupno monitora. Wchodząc na dowolną stronę internetową i przeszukując aukcję, mamy okazję znaleźć setki jeśli nie tysiące różnych modeli monitorów, które różnią się parametrami technicznymi, rozmiarem i ceną. Nowe monitory należą jednak do stosunkowo drogich urządzeń, więc warto w przypadku zakupu tego urządzenia zwrócić uwagę na takie, które są monitorami poleasingowymi. 

Czym jest monitor poleasingowy?

     Monitor poleasingowy to taki monitor, który był przez kilka lat używany w dużej firmie, jednak ze względu na okres amortyzacji, musi zostać wymieniony na nowy model. Takie monitory z reguły są wykorzystywane przez nie więcej niż 3 lata, a następnie sprzedawane za bardzo niską wartość, którą ciężko znaleźć w przypadku monitorów używanych od osób prywatnych. Monitory poleasingowe, ze względu na swojego pierwszego właściciela są monitorami wyprodukowanymi przez najlepsze firmy na rynku. Z reguły mamy możliwość wyboru pomiędzy poleasingowymi modelami marki Dell, Lenovo czy LG. Ze względu na specyfikę używania, monitory poleasingowe są najczęściej w bardzo dobrym, jeśli nie doskonałym stanie. 

Na co zwracać uwagę przy zakupie monitora poleasingowego?

     Czy warto decydować się na zakup monitora poleasingowego?Wybierając monitory poleasingowe, warto zwrócić uwagę na parametry interesującego nas modelu. W zależności od naszych potrzeb oraz preferencji, możemy wybrać monitor o różnej przekątnej ekranu i odmiennych parametrach technicznych. Te uwarunkowania podczas procesu zakupowego to sprawa osobista. My natomiast przed zakupem powinniśmy jak najwięcej dowiedzieć się o historii takiego monitora. Warto poznać firmę, w której monitor był wykorzystywany oraz okres, jaki pracował w danej firmie. Na podstawie takich informacji jesteśmy w stanie mniej więcej stwierdzić, w jakim stanie monitor trafi do nas. Często na stronach oferujących sprzęt poleasingowy widnieje opis danego produktu. Warto bardzo dokładnie przeczytać ten opis, w celu doszukania się dodatkowych informacji o aktualnym stanie sprzętu. 

Czy warto zainwestować w monitor poleasingowy? 

     Wybierając monitor poleasingowy, mamy pewność, że w nasze ręce trafi sprzęt świetnej jakości w bardzo dobrym stanie. Kupując używany monitor od osoby prywatnej, nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób sprzedający dbał o monitor. Kupując sprzęt poleasingowy, mamy pewność, że firma należycie dbać o kondycję swoich aktywów. Firmy sprzedające swoje monitory nie oczekują w zamian zbyt dużego zysku z tytułu sprzedaży sprzętu, dlatego często mamy okazję spotkać bardzo atrakcyjne oferty monitorów za cenę nie większą niż 200 złotych.