Domowe posiłki są dla zwierząt zdrowe, pod warunkiem, że przygotowujemy je pod kątem potrzeb czworonoga. Nasz obiad nie jest odpowiedni, ponieważ jest komponowany dla ludzi. Człowiek potrzebuje innych składników odżywczych, inaczej też wyglądają ich proporcje w każdym daniu. Niektóre produkty mogą stanowić nawet zagrożenie dla zdrowia i życia naszego ulubieńca.

Często sądzimy, ze pies niczym prosiaczek zje absolutnie wszystko. Zdarza się, że po obiedzie zostało sporo resztek, których nam po prostu żal wyrzucić- wolimy zamiast tego podsunąć je naszemu zwierzęciu. Tymczasem, pies nie powinien otrzymywać ludzkiego jedzenia. Dotyczy to nie tylko pozostałości, ale też uporczywego dokarmiania go pod stołem w trakcie posiłku (tutaj prym wiodą dzieci, które chętnie dzielą się swoim jedzeniem). Pamiętajmy, że nasze posiłki doprawiamy ziołami, glutaminianem sodu, solą i cukrem, które szkodzą zwierzętom.

Co zatem powinien jeść nasz pies? Najlepszym wyborem są gotowe karmy dla zwierząt Purina, które zawierają wszystkie niezbędne składniki i to w odpowiednich proporcjach. Pies jest zwierzęciem mięsożernym i jest przystosowany do trawienia białka pochodzenia zwierzęcego. Oznacza to, że w przeciwieństwie do wszystkożernych ludzi, psy mają krótki układ pokarmowy. Wiele produktów, które normalnie jemy może zatem powodować u psa problemy, np. człowiek świetnie radzi sobie z przyswajaniem kaszy gryczanej, podczas gdy pies się męczy- dla niego jest to produkt ciężkostrawny. Karmy dla zwierząt Purina zawierają dodatki zbóż, ale tylko takich, które dają psom wymierne korzyści i dostarczają niezbędny błonnik.