Dywany stanowią wspaniały dodatek do wnętrz urządzonych w modnych stylach. Umieszczenie w przestrzeni domowej takich elementów wyposażenia może nieść za sobą wiele korzyści. Niektóre osoby rezygnują jednak z ich zakupu. Zazwyczaj obawiają się nagromadzenia alergenów i kłopotów z utrzymaniem czystości. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się dywan sznurkowy. Co warto wiedzieć o tym akcesorium i dla kogo będzie dobrym wyborem?

Korzystne właściwości płasko tkanych dywanów

Dywany z tej kategorii charakteryzuje specyficzny splot włókien. Można rozpoznać je po tym, że nie posiadają odstającego runa. Dzięki temu eliminuje się ilość przestrzeni, w której mogłyby gromadzić się zabrudzenia i namnażać drobnoustroje. Co więcej, sposób tkania dywanów sznurkowych sprawia, że kurz i brud nie przedostają się do głębszych warstw ich struktury. Warto wiedzieć również o tym, że przedmioty z tej kategorii wyjątkowo łatwo poddaje się czyszczeniu. Wystarczy pamiętać o regularnym odkurzaniu i trzepaniu. Ewentualne plamy i powstałe w różny sposób zabrudzenia wyczyścić można z wykorzystaniem wilgotnej ścierki i ciepłej wody. Dywan sznurkowy to również wyjątkowo modne akcesorium. Doskonale sprawdzi się w przestrzeniach w stylu nowoczesnym, minimalistycznym i industrialnym. Warto umieścić go też w pokojach w stylu boho, skandynawskim i loftowym. Modele z naturalnych włókien w barwach kremowych i szarych będą również korzystnym rozwiązaniem do pomieszczenia rustykalnego. Kto powinien zdecydować się na płasko tkany dywan?

Dywany dla alergików i właścicieli zwierząt

Dywan sznurkowy - kto powinien się na niego zdecydować?Przedmioty z tej kategorii doskonale sprawdzą się w domach osób z alergiami i rodziców małych dzieci. Warto wybierać dywany sznurkowe z wysokiej jakości bawełny. Dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów z pewnością będą przyjazne i nie wywołają reakcji uczuleniowych. Tego typu akcesoria to również świetny wybór do mieszkań, w których wyjątkowo ważna jest możliwości łatwego utrzymania porządku. Ze względu na swoją strukturę będą korzystnym rozwiązaniem w pomieszczeniach, po których chodzi się w butach. Ich wytrzymałość sprawia, że będą służyły w takiej przestrzeni przez długi czas. Dywan sznurkowy to element wyposażenia uwielbiany przez właścicieli zwierząt. Dzięki ścisłemu splotowi włókien, nie kumuluje sierści i naniesionego piasku. Dywany płasko tkane mogą posiadać wiele różnych wzorów i wersji kolorystycznych. Dopasowane do stylu wnętrzarskiego, doskonale sprawdzą się w większości modnie zaaranżowanych przestrzeni.