Dziękowanie gościom za przybycie, to zwyczaj o bardzo długoletniej tradycji. Telefoniczne podziękowania po uroczystości rodzinnej, sms po spotkaniu z przyjaciółmi, czy nawet krótkie "dziękuję" po wizycie rodziców. To wszystko ma bardzo dawne korzenie, nasi rodzice a przede wszystkim nasze babcie uważały brak podziękowania za swoisty nietakt. Młodzi trochę mniej przestrzegają tego zwyczaju, nie dotyczy to jednak wesel. Tam gościom dziękuje się bardzo hojnie, już nie tylko krótkim "dziękuję" oraz paczką z ciastem. Podziękowania dla gości są bardziej wyrafinowane i eleganckie. Na miarę oczywiście możliwości Młodych a także zgodnie z ich temperamentem, pomysłem. A jest w czym wybierać.

Dziś gościom przekazuje się czekoladki, migdały, opakowane w misternie udekorowane pudełko z datą ślubu, imieniem i nazwiskiem Młodych. Swoistą modą są pudełeczka w kształcie serca lub męskiego fraka. To jest kreatywny a zarazem zabawny pomysł na prezent, który jest elegancki a przy tym nie uraża żadnych uczuć. Jest to bardzo niedroga atrakcja, która na pewno sprawi, że goście cieplej o nas wspomną, że zapamiętają ten dzień, jako niebanalny i atrakcyjny.

Takie podziękowania dla gości są modne i prezenty można kupić w wielu sklepach z atrakcjami na wesele. Białe, kolorowe, podziękowania dla gości mogą występować w wielu atrakcyjnych formatach. Dzięki temu unikniemy sytuacji, kiedy koleżanka, znajomy miał takie same podarunki jak my. A mieć taki gadżet naprawdę warto. Szczególnie, że w porównaniu do pozostałych elementów wesela, tego typu gadżet wcale nie jest drogi.