Zdrowy pies jest aktywny, ma mokry nos, chętnie się bawi, merda ogonem i cieszy się na widok swojego właściciela. O psie zdrowie trzeba dbać bez względu na rasę, wielkość, czy wiek podopiecznego. Co trzeba robić, żeby nasz pies żył jak najdłużej w dobrym zdrowiu?

Właściwa karma dla psów

Po pierwsze musimy zapewnić psu jak najlepsza karmę, najlepiej Purina Dog, która jest polecana przez doświadczonych hodowców. Karma wysokiej jakości zapewnia psu wszystkie niezbędne wartości odżywcze, witaminy, kalorie, minerały. Odpowiednio dobrana dieta potrafi zmniejszyć objawy chorobowe i pomaga niedomagającym zwierzakom dość do siebie. Karma Purina Dog wpływa również na stan sierści, która u zdrowych psów jest lśniąca, mocna i gęsta. Prawidłowo odżywiony pies nie ma problemów z trawieniem, ani innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Dostępne produkty marki Purina Dog Chow można znaleźć np. tutaj: http://www.keko.pl/firm-pol-1440589433-Purina-Dog-Chow.html.

Kontrole u weterynarza

Stan zdrowia psa trzeba kontrolować regularnie u weterynarza. Należy zapewnić mu odpowiednie szczepienia, a także usuwać ewentualny nalot z zębów. Aby zapobiec powrotom kamienia, warto podawać swojemu pupilowi przysmaki Purina Dog, które mają formę patyczków do gryzienia. Przysmaki posiadają w swoim skaldzie związki chemiczne, które uniemożliwiają ponowne odkładanie się kamienia nazębnego.

Opieka i zainteresowanie właściciela

Na zdrowie naszego psiego przyjaciela ogromny wpływ ma nasze osobiste zainteresowanie. Pies musi czuć się kochany i akceptowany. Wyprowadzajmy go na wspólne spacery, bawmy się z nim, uczmy sztuczek itp. Pies jest zwierzęciem stadnym, dlatego nie powinien zbyt często zostawać sam w domu na długi czas.