Sporty ekstremalne cieszą się ogromną popularnością. Coraz większe grono wielbicieli ma survival, czyli sposób na przetrwanie w różnych warunkach. To ciekawy sport, dzięki któremu nie tylko sprawdzimy swoją wytrzymałość fizyczną, ale także psychiczną. Taki trening przygotuje nas do różnych sytuacji, w których możemy kiedyś znaleźć się zupełnie przez przypadek.

Jak przygotować się do wyprawy?

Do wypadu survivalowego trzeba się odpowiednio przygotować. Warto wcześniej odwiedzić sklep taktyczny i dowiedzieć się, czego będziemy potrzebować na wyprawie. Oczywiście nie można zabierać ze sobą zbyt dużego ekwipunku-mamy przecież uczyć się przetrwania w trudnych warunkach. To będzie dobry sprawdzian dla naszej pomysłowości i zdolności logicznego myślenia.

Czym jest survival?

Według definicji, survival jest sposobem na przerwanie w trudnych warunkach bez działania na szkodę przyrody. Celem całego przedsięwzięcia jest nauka, zrozumienie otoczenia, jego funkcjonowania i przystosowanie się do naturalnego rytmu np. lasu. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie swojego miejsca w tym systemie w taki sposób, aby przetrwać jak najdłużej.

Co będzie nam potrzebne?

Wszystko, czego potrzebujemy do wyposażenia się na wyprawę, oferuje sklep taktyczny. Pierwszą wyprawę warto odbyć z doświadczonym przewodnikiem, który objaśni wszystkie zagadnienia i wskaże potrzebne narzędzia. Jednak ten sport jest na tyle dobrze opisany i poznany, że możemy pierwszy wypad zaplanować razem ze znajomymi. Trzeba to jednak zrobić bardzo dokładnie. Sklep taktyczny to nie tylko narzędzia, którymi zajmiemy się za chwilę. Tutaj zaopatrzymy się w jedną z najważniejszych rzeczy, czyli odpowiednią odzież. Ubiór musi być przede wszystkim wygodny, nie może krępować ruchów, musi być też praktyczny (np. posiadać dużo kieszeni, do których będziemy mogli pochować wszystkie niezbędne przedmioty). Odzież musi dobrze radzić sobie z wilgocią i szybko wysychać. W wyposażeniu powinny znaleźć się także ubrania wierzchnie, które chronią przed niską temperaturą, jaka zapewne spotka nas w nocy. Istotne są również buty-najlepsze na wyprawę są tzw. pionierki. Przydadzą się również dobre, oddychające skarpety, które zapewnią stopom suchość i ciepło oraz uchronią przed otarciami. Dodatkowo możemy zabrać ze sobą pelerynę ochronną jako kolejne zabezpieczenie przed mocniejszym deszczem.

Niezbędne narzędzia

W ekwipunku nie może zabraknąć przyborów, które ułatwią przetrwanie. Z niezbędnych narzędzi wybieramy nóż, scyzoryk (najlepiej wielofunkcyjny), sztućce, menażkę, palnik na gaz. Jeżeli pobyt przedłuży się do więcej niż jednej nocy, konieczna jest karimata i nieprzemakalny namiot.