Już u wielu dzieci zakodowane jest marzenie o prędkości i kontrolowaniu własnego pojazdu. Oczywiście w tym wieku nie można dopuścić najmłodszych do szybkich maszyn, lecz z pomocą przychodzą wtedy auta na akumulator. Są jednocześnie bezpieczne, a dostarczą maluchowi niezrównanych wrażeń. Czym kierować się przy ich wyborze?

Jakie aspekty wziąć pod uwagę w kontekście dziecka?

samochody dla dzieciWybierając samochody dla dzieci w pierwszej kolejności musimy skupić uwagę właśnie na młodej osobie. Pod uwagę trzeba wziąć trzy aspekty, a więc wiek malucha, jego wzrost oraz wagę. Pod tym kątem można dobrać odpowiedni model, który posłuży dziecku przez dość długi okres czasu. Istnieją wersje którymi mogą się poruszać nawet najmłodsze dzieci, oczywiście pod okiem opiekuna. Większość wariantów obejmuje natomiast pojazdy dla maluchów od kilku do około dziesięciu lat. Jeśli wybieramy pojazd jako prezent i nie mamy pewności odnośnie dokładnych parametrów wzrostu czy wagi dziecka to trzeba dopytać o to wcześniej rodziców, gdyż aspekty te będą kluczowe względem bezpieczeństwa oraz tego jak długo zabawka będzie przydatna do zabawy.

Co trzeba uwzględnić w kontekście samego samochodu?

Oczywiście poza możliwościami malucha przy zakupie trzeba uwzględnić parametry samego pojazdu. Obecnie samochody dla dzieci przygotowywane są w wielu wariantach, natomiast wszystkie bazują na napędzie elektrycznym na akumulator. Napędzane są silniczkami i tu zapada pierwsza decyzja, gdyż może być ich 2 lub 4, co będzie determinowało moc pojazdu. Dla kilkulatków trzeba oczywiście wybierać modele powolne, natomiast wraz z wiekiem można się decydować na coraz mocniejsze wersje. Zależnie od pojemności akumulatora zabawka będzie się też mogła poruszać dłużej lub krócej, natomiast dobrze byłoby gdyby po pełnym naładowaniu mogła działać nieprzerwanie przynajmniej godzinę, gdyż taki czas zwykle wystarcza do udanej zabawy. Istotne parametry to waga i wielkość samego samochodu, która musi być dopasowana do wieku dziecka - zależnie od tego będzie też miała określoną nośność. Wybierając samochody dla dzieci zwracajmy też uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa i atesty, które przedstawiają producenci, gdyż będą one świadczyły o dobrej jakości danego produktu, a tym samym o bezproblemowej jeździe dla samego dziecka. Wreszcie na samym końcu warto rozważyć to czy chcemy nabyć modele z dodatkowymi opcjami czy podstawowe. Niektóre z nich mogą mieć ciekawe dodatki jak klakson, melodyjki, a nawet radio czy możliwość podłączenia własnego urządzenia i puszczenia z niego muzyki.