Biżuteria wykonywana ręcznie jest niezwykle popularna głównie z uwagi na swój niezwykły wygląd. Co więcej, jest ona również bardzo unikalna, bo często posiada cechy indywidualne, wynikającego z ręcznego wyrabiania, a nie mechanicznej pracy maszyn produkcyjnych. Bardzo często w biżuterii ręcznie robionej wykorzystuje się m.in. kamienie ozdobne i szlachetne. Taka biżuteria jest najchętniej wybierana przez osoby, którym zależy na ciekawym wyglądzie bransoletek, kolczyków czy naszyjników. Warto również zauważyć, że kamienie ozdobne i szlachetne zmieniają nieco koszt biżuterii – wbrew powszechnej opinii nie są to bowiem pojęcia wymienne. Sprawdźmy, dla kogo sprawdzi się biżuteria ręcznie robiona z kamieniami ozdobnymi.

Ozdobne a szlachetne

Przede wszystkim warto rozpoznawać, czym są kamienie szlachetne oraz ozdobne i z czego wynika różnica w cenie biżuterii ręcznie robionej z różnych z nich. Kamienie ozdobne są o wiele prostsze do znalezienia i tańsze jako półfabrykat, stąd też niższe ceny biżuterii. Proste bransoletki możemy znaleźć już w cenie kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, zależnie od tego, ile kamieni mają w sobie. Do kamieni ozdobnych należą kamienie naturalne takie jak np. marmury, onyksy czy jadeity. Z drugiej strony kamienie szlachetne są często stosowane w jubilerstwie, ich klasa jest wysoka, a jakość – bardzo dobra. To sprawia, że są mniej popularne oraz droższe. Nierzadko oprawia się je m.in. w złoto. Do kamieni szlachetnych należą szmaragdy, diamenty czy rubiny. Istnieje jeszcze grupa kamieni półszlachetnych o mniejszej twardości i czystości; wśród nich króluje agat czy malachit.

Jak dobierać kamienie?

pierścionki z cyrkoniami

Na pewno biżuteria ręcznie robiona powinna być dostosowana do okoliczności noszenia. Jeśli wybierzemy np. diamenty do codziennej stylizacji w niezbyt oficjalnym miejscu pracy, to będziemy wyglądać pretensjonalnie. Z drugiej strony subtelny pierścionek z diamentem czy rubinem nie będzie rzucał się w oczy. Co więcej, biżuterię ręcznie robioną dobrze jest też dopasować do własnego gustu – pierścionki z cyrkoniami często można kupić w niskiej cenie i dobrej jakości, a przy tym zaopatrzyć się w kilka różnych modeli.

Biżuteria pozłacana - nowy trend

Biżuteria towarzyszyła ludziom od wielu tysięcy lat. Nasi przodkowie wytwarzali piękne przedmioty z kamieni, drewna, kości, muszelek. Chęć ozdabiania naszego ciała nigdy w nas nie osłabła. Między innymi temu służą modne ubrania i dodatki. Teraz możemy dodać sobie dodatkowego szyku i elegancki, wybierając unikatowe i niezwykle szykowne pierścionki pozłacane. Kolor piękna Złoto to ulubiony z metali szlachetnych. Ludzie od zawsze je uwielbiali i niezwykle sobie cenili. Złoto ma cudowny kolor, pięknie odbija światło i jest niezwykle trwałe. Złoto świadczy także o naszym statusie, może dodać nam uroku, ale i powagi. Odpowiednio dobrana biżuteria, jak chociażby pierścionki pozłacane, z jednej strony podkreślą naszą urodę, a z drugiej pomogą nam w zbudowaniu wizerunku kobiety sukcesu. Dodatkowo możemy mieć pewność, że złoto nigdy nie wyjdzie z mody, a jego wartość zawsze będzie na podobnym poziomie. Kupując więc biżuterię wykonaną ze złota, mamy pewność, że dokonujemy pewnej inwestycji.

Ozłoć się

Pierścionki pozłacane, są równie piękne, co te w całości wykonane z tego kruszcu. Są także równie trwałe i wysokiej jakości dzięki wykorzystywaniu odpowiednich materiałów do ich wykonania. A co bardzo ważne, są jednocześnie o wiele tańsze. Na pierścionek pozłacany nie trzeba odkładać tak długo, a efekt jest podobny, jeśli nie taki sam. Dodatkowo pierścionek pozłacany może być ozdobiony pięknym kamieniem jak cyrkonie, perły, czy inne kamienie szlachetne i półszlachetne. W taki towarzystwie każda kobieta czuć będzie się piękną. Znajdź swój ideał Oferta jubilerów i innych sklepów jest ogromna. W sieci znajdziemy zarówno pierścionki pozłacane w stylu vintage, przywodzące na myśl biżuterię sprzed wielu lat, szalone wzory uderzające feerią barw i kształtów i pasujące do każdej energetycznej kobiety i minimalistyczne wzory, które pięknym wykonaniem i jakością materiałów zachwycą każdą, nawet najbardziej wymagającą. Popularność pierścionków pozłacanych sprawia, że producenci oferują co chwila nowe modele, jednocześnie zachowując niepowtarzalny urok wysokiej klasy biżuterii.

Wybór dla Ciebie!

Pierścionki pozłacane to idealny wybór dla każdej kobiety, która szuka dla siebie, ale i dla swoich najbliższych, czegoś wyjątkowego. To idealna propozycja na prezent urodzinowy, świąteczny lub też z okazji innej ważnej uroczystości, jak chociażby rocznica ślubu. Każda kobieta ucieszy się z prezentu, jakim jest pierścionek pozłacany, tym bardziej, jeśli otrzyma go od miłości swojego życia. To piękny gest, który podkreśla wielkość uczucia i przede wszystkim sprawia ogrom radości.