Kobiety lubią otaczać się ładnymi przedmiotami. Lubią kolekcjonować różne przedmioty. Wśród nich bardzo często znajdują się buty damskie, buty sklep. Rekordzistki mają w swojej szafie nawet kilka tysięcy różnych par butów, które sprawdzają się przy różnych okazjach.

Kobiety, które kolekcjonują buty damskie po prostu nie są w stanie powstrzymać się od kupienia kolejnej pary butów, nawet kiedy takie buty sporo kosztują. Panie kupują w czasie trwania wyprzedaży w popularnych sklepach z butami. Zakupy robią również przez internet itp.

Liczy się również odpowiednie przechowywanie butów. Najlepiej wybierać specjalne pudełka do przechowywania. Każda para butów będzie umieszczona w osobnym pudełku. Przed zapakowaniem buty muszą być wyczyszczone i natłuszczone specjalnymi preparatami.

Preparaty do pielęgnacji butów oferuje każdy buty sklep. Preparaty mogą mieć bardzo rożną postać. Można się spotkać z kremami do butów, pastami, środkami z gąbką do aplikacji, kremami itp. Dostępne są także specjalne środki do pielęgnacji nubuku, które są wyposazone w specjalną szczoteczkę, dzięki której można równo wyczesać powierzchnię buta.

Prawidłowa pielęgnacja i konserwacja powierzchni buta sprawia, że obuwie będzie się pięknie prezentowało przez bardzo długi czas.