Sofy w salonie to absolutny must have każdej udanej stylizacji. Na przełomie ostatnich sezonów największą popularnością cieszą się te w kolorze szarym, urozmaicone pikowaniami, przeszyciami czy rozmaitymi szwami. W dalszym ciągu sławą cieszą się skórzane modele, które wprowadzają do wnętrza klasyczną elegancję w połączeniu z szykiem i prestiżem. Rodzi się jednak pytanie, w jaki sposób dobrać sofę odpowiednią do osobistych potrzeb?

[caption id="attachment_699" align="alignleft" width="251"]Sofa Wybór odpowiedniej sofy jest bardzo ważny.[/caption]

W pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie trzeba na pytanie, jaką funkcję mają spełniać sofy. Czy ma służyć tylko do wypoczynku, czy również do spania. Jeśli ma zajmować zaszczytne miejsce w sferze relaksu, powinna być głęboka i miękka. W sytuacji, gdy ma pełnić rolę mebla do spania, wówczas powinna być nieco bardziej twarda. Kluczowym aspektem jest jakość podnośników sofy, które bezpośrednio przekładają się na łatwość użytkowania.

Współczesne modele coraz bardziej odzwierciedlają potrzeby klientów. Wszystko przez swoje zmechanizowanie. Nowoczesne sofy mają bowiem regulowane oparcia i podłokietniki, zaś modułowa konstrukcja pozwala na ich dopasowanie względem osobistych potrzeb.