Czy jest coś złego w podawaniu dziecku mleka modyfikowanego?

Każda kobieta będąc w ciąży planuje karmienie swojego dziecka. Większość kobiet ma zamiar karmić dziecko mlekiem naturalnym. Na pewno jest to możliwie najlepszy wybór dla naszych pociech. Jednak należy wziąć pod uwagę, że nie każda kobieta posiada odpowiednią ilość pokarmu, aby karmić regularnie dziecko piersią. Niektóre kobiety nie chcą karmić dziecka piersią i mają do tego pełne prawo. Musimy wychodzić z założenia, że dzisiejsze mleko modyfikowane jest naprawdę wysokiej jakości. Wciąż naukowcy pracują nad nim, aby możliwie najbardziej przypominało swoimi właściwościami oraz składem mleko naturalne. W niektórych wypadkach naprawdę jest ono już blisko ideału. Mleko modyfikowane znajdziemy zarówno na sklepowych półkach jak i także w aptekach. Gdy nie wiemy, na które się konkretnie zdecydować, to zawsze można się poradzić lekarza pediatry, który służy pomocą.

Odpowiednie dopasowanie mleka modyfikowanego

fresubin

Mleko modyfikowane ma to do siebie, że musimy je odpowiednio dobrać. Wśród mleka modyfikowanego znajdziemy mleko pierwsze, a więc przeznaczone od pierwszych dni życia. Kolejne mleka modyfikowane są oznaczone cyframi 2,3,4 oraz 5. Mleko modyfikowane ma tą przewagę nad mlekiem naturalnym, że rodzice doskonale widzą ile dziecko zjadło. Karmiąc dziecko piersią tego nie wiemy. Czasami dziecko może godzinami bawić się sutkiem matki i kompletnie nie je nic. Co więcej przy mleku modyfikowanym matka nie musi trzymać diety. Mama może jeść na co ją tylko przyjdzie ochota. Co więcej może zapalić papierosa czy też napić się alkoholu. Karmiąc mlekiem naturalnym na pewno nie może sobie na to pozwolić. Jest to raczej oczywiste. Musimy mieć także świadomość, że matka karmiąc mlekiem modyfikowanym może zostawić swoje dziecko pod opieką ojca dziecka, rodziny czy też przyjaciół. W tym czasie może troszkę odpocząć czy też załatwić jakieś ważne sprawy urzędowe. Mleko modyfikowane jak widać ma wiele zalet.

Nie tylko mleko modyfikowane

Okazuje się, że na rynku znajdziemy także produkty żywieniowe dodatkowe dla dzieci. Mam na myśli chociażby Fresubin. Fresubin jest dostępny w wielu sklepach jak i także w aptekach. Fresubin jest świetnym produktem dla dzieci, które mają niedowagę czy też są po prostu niejadkami. Wiele osób odbiera ten produkt jako napój energetyczny. Po części tak jest. Lekarze jak najbardziej polecają ten produkt. Nie mają absolutnie żadnych zastrzeżeń. Każdy rodzic może się jeszcze upewnić.