Pufa pikowana sposobem na aranżację wnętrza

Pufa to bardzo niepozorny mebel, jednak w wielu przypadkach okazuje się być niezastąpiona. To praktyczne siedzisko daje nam wiele możliwości, może służyć jako zwykły podnóżek, czy dodatkowe miejsce do siedzenia. Jednak najbardziej efektowne są pufy pikowane. Dzięki wielości materiałów oraz kolorów i wzorów, pufy te mogą bardzo różnić się między sobą. Oznacza to, że mogą stać się pięknym dodatkiem do wielu wnętrz. 

Wykorzystanie materiałów

Pufa pikowana może zostać pokryta różną tkaniną. Do najbardziej cenionych oraz eleganckich z całą pewnością należy pufy ze skór naturalnej. Poza estetycznym wyglądem są one niezwykle trwałe. Na rynku znajdują się również pufy bawełniane, lniane, a także te wykonane z tworzyw sztucznych. Warto jeszcze zwrócić uwagę na pufy dziergane, te są ostatnio niezwykle popularne i idealnie pasują do stylu skandynawskiego.  


Jak urządzić wnętrze z wykorzystaniem pufy pikowanej

Wymienione funkcje praktyczne pufy to jednak nie wszystko. Pufa jest głównie elementem dekoracyjnym. Może stać nie tylko pod stołem, ale również przy stylowej toaletce, koło stoliczka kawowego i innych mebli, wówczas będzie stanowiła wyjątkowy dodatek. Bardzo łatwo jest dokupic pufę, która idealnie będzie pasować do reszty mebli. Niekiedy można wybrać nawet cały zestaw, w którym to pufa pikowana już się znajduje. Chcąc jednak osiągnąć bardziej oryginalny efekt, trzeba samodzielnie wybrać nietuzinkowy model pufy. Podczas wyboru pufy możemy zwrócić uwagę na kilka dodatkowych elementów. Niektóre z nich posiadają inne funkcje. Na rynku są np. dostępne pufy z małą skrytką. Dzięki temu możemy schować do niej drobiazgi, których nie używamy na co dzień, a zajmują one miejsce w domu. Pufa pikowana może także posiadać małe kółka, które umożliwiają łatwe przesuwanie jej po podłodze. Jeśli chcemy, by nasze wnętrze zmieniło się przez naszą pufę, możemy wybrać elegancki o oryginalny model. Niekiedy jeden taki element zupełnie zmienia wygląd salonu lub innego pomieszczenia.