Każdy użytkownik telefonu winien wykorzystywać szkło hartowane Benks lub innych producentów. Powszechnie wiadomo, na jakie zagrożenia może być narażony telefon komórkowy. Powszechnie ich wykorzystywanie w różnych celach, zapominanie o nim oraz w zasadzie stałe korzystanie - to wszystko przyczyniać się może do zwiększonego ryzyka upadku danego urządzenia. Wszystkie produkowane obecnie najwyższej klasy smartfony są z reguły zabezpieczone z użyciem hartowanego szkła, takiego jak szkło hartowane Benks - często jednak same telefony wykonane są jedynie ze szkła, co niesie za sobą ryzyko upadku. Pod jego wpływem może dojść do uszkodzenia digitizera, zewnętrznej części ekranu lub nawet całej matrycy. W wielu sytuacjach równa się to koniecznością kupna nowego telefonu, aby nie utracić takich właściwości, jak choćby wodoszczelność i ochrona przed pyłem.

Czy można zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem?

Tak - jest to wręcz niezbędne. Absolutnie w trakcie użytkowania nie unikniemy tego, że nasz telefon upadnie nam z mniejszej lub większej wysokości. Skuteczną ochroną przed następstwami upadku na pewno będzie profesjonalnej klasy szkło hartowane Benks. Kupisz je m.in. na stronie https://parts-store.pl/pol_m_Akcesoria-GSM_Szkla-hartowane-ochronne-453.html. Produkty tego rodzaju charakteryzują się następującymi parametrami:

  • powłoki o grubości 0,4mm,
  • wykonane z hartowanego szkła Gorilla lub Tokyo Glass,
  • lżejsze szkła tworzone są w oparciu o poliwęglan,
  • zewnętrzna część każdego szkła hartowanego Benks pokryta jest materiałem oleofobowym - limitującym efekt tzw."palcowania",
  • są proste w montażu.

Cechy te pozwalają skutecznie zabezpieczyć telefon przed skutkami upadku. Bardzo często się zdarza, że całe telefony pokrywane są z przodu oraz z tyłu z użyciem specjalnego szkła hartowanego Benks. Można w ten sposób uchronić pierwotną szklaną bądź aluminiową obudowę przed uszkodzeniem. Jest to bezapelacyjnie bardzo dobry pomysł, gdy pragniemy utrzymać swój telefon w doprawdy doskonałym stanie wizualnym.

szkło hartowane BenksJak wygląda aplikacja powłoki ochronnej telefonu?

Powłoki szklane lub poliwęglanowe są bardzo proste w montażu. Szczególnie tyczy się to powłok wykonanych w technologii 3D, które dokładnie przylegają do krawędzi i zaokrągleń telefonu. W ten sposób dodatkowa ochrona nie będzie nawet zauważalna, co bezapelacyjnie jest bardzo dobrą rzeczą dla osób ceniących sobie walory estetyczne. Korzystnie jest się zapoznać z filmikami w internecie, gdzie dostępne są informacje jak założyć szkło hartowane Benks z użyciem specjalnych środków czyszczących oraz naprowadzających naklejek. Cały proces zajmuje kilka minut i nie jest niczym skomplikowanym. Wystarczy zapoznać się z innowacyjnymi technologiami zabezpieczenia wyświetlaczy, jak i całej obudowy telefonów komórkowych.