Do kwestii wystroju łazienki, wiele osób podchodzi z dużym dystansem. Łazienka, powinna być jednak strefą relaksu i jej wnętrze należy odpowiednio urządzić. Jakie trendy, proponują nam najlepsi projektanci? To wnętrze, powinno urzekać wystrojem, a jego rozplanowanie, musi być maksymalnie funkcjonalne. Jakie więc dodatki, wybrać do łazienki?

Lustro, czyli główny element wystroju łazienki. Projektanci, oferują szeroki wybór!

Lustro na paskuKilka lat temu, najmodniejszą dekoracją łazienki, okrzyknięto okrągłe lustro, bez zdobień i ramek. To minimalistyczny dodatek, który sprawdzi się świetnie we wnętrzu nowoczesnym, klasycznym, industrialnym. Jeżeli, naszej łazience chcemy dodać odrobinę uroku i ekstrawagancji, warto wybierać lustra okrągłe obramowane. W zależności od tego, jaki rodzaj obramowania zdobi lustro, efekt się różni.

W ostatnich latach, popularnym trendem w świecie designu, stało się lustro na pasku. Okrągłe lustro na pasku króluje w różnorodnych wnętrzach. Pasek, zastępujący uciążliwy haczyk, jest pomysłem niezwykle funkcjonalnym. Materiał, z jakiego wykonano pasek oraz jego kolorystyka, wpływają znacząco na estetykę wnętrza. To uniwersalne rozwiązanie, z nutą wyrafinowania, prezentuje się świetnie, w niemal każdej przestrzeni!

Dodatkowo, pojawiają się coraz bardziej ciekawe kształty luster, zawieszonych na pasku z eco-skóry lub łańcuchu. To plaster miodu, kwadrat, serce czy prostokąt. Mimo to, najczęściej wybierane są lustra okrągłe. Nic w tym dziwnego, ponieważ ten klasyczny kształt, sprawdza się idealnie. Jest to także, pewnego rodzaju odskocznia, od wieloletniego trendu łazienkowych luster prostokątnych.

Jak dobrać lustro, do stylu wnętrza?

Lustro na pasku, może być z łatwością dobrane do stylu wnętrza. Pasek, wykonany ze skóry lub materiału skóro-podobnego, bardzo dobrze zaprezentuje się we wnętrzu rustykalnym czy nawet, rockowym. Jeśli dodatkowo, rama wykonana jest z drewna lub utrzymana w kolorze beżu i brązu, ten dodatek sprawdzi się idealnie we wnętrzu boho, rustykalnym i eklektycznym.

W przypadku wnętrz nowoczesnych, proponuje się zazwyczaj lustra o wykończeniu na wzór metalu, o różnej barwie. Z kolei, lustro w ramce zdobionej lub grubej ramie drewnianej, zawieszone na odpowiednio dobranym pasku, to idealny element wystroju, wnętrz klasycznych.