Obecnie w niemal każdym sklepie z zabawkami znajdziemy podział produktów na te dla chłopców i na te dla dziewczynek. Pomimo szerzącego się gender to wciąż wyraźnie zachowany jest podział większości zabawek według płci dziecka. Wielu z nas nie wyobraża sobie kupienia zestawu zabawkowej kuchenki dla chłopca, czy też zestawu małego odkrywcy dla dziewczynki. Są jednak zabawki, które pasują do każdego dziecka i każdemu dziecku sprawią taką samą radość.

Klocki
Jedną z tego typu zabawek są cieszące się cały czas popularnością klocki - czy to drewniane, czy też klocki Duplo/Lego. Pozwalają zrobić z nich wszystko, na co pozwoli wyobraźnia i umiejętności dziecka - począwszy od modeli samochodów, a skończywszy na pomieszczeniach malutkiego domku. W zależności od posiadanych klocków możemy dbać o wyobraźnię naszego dziecka rozwijając ją w konkretnym kierunku. Sprzyjają temu zwłaszcza różnorodne zestawy dostępne na rynku.

Gry planszowe
Drugim typem zabawek dla wszystkich są wszelkiego rodzaju gry planszowe. Pamiętajmy jednak, że muszą być one ściśle dopasowane do wieku naszych pociech, aby nie sprawiły im one zawodu, czy też nie zanudziły ich swoją rozgrywką.

To tylko nieliczne przykłady zabawek dobrych dla każdego dziecka. W sklepach stacjonarnych, czy też internetowych znajdziemy ich całe mnóstwo!