Co zrobić ze zużytą baterią z laptopa?

Bateria w laptopie to swego rodzaju akumulator, który pozwala korzystać z urządzenia w momencie odłączenia sprzętu od zewnętrznego źródła zasilania. W nowych laptopach, w pełni naładowana bateria, pozwoli pracować na urządzeniu do kilku godzin czasu bez konieczności podłączania laptopa do prądu. W urządzeniach kilkuletnich ten czas będzie znacznie krótszy, co wynika z naturalnego zużycia komputerowej baterii. Wiele kolejnych procesów ładowania wpływa na pogorszenie sprawności działania baterii. Taka bateria traci pojemność, przez co nawet po jej pełnym naładowaniu, wystarczy na zaledwie kilkanaście minut pracy z laptopem.

Wymiana baterii w laptopie

Sama wymiana baterii jest na ogół bardzo prosta. Wystarczy odwrócić laptop i odtworzyć tylną klapę, pod którą powinna być ukryta bateria. Kolejność naszego postępowania to: sprawdzenie jakiej baterii potrzebujemy, znalezienie odpowiednika baterii, na przykład na tej stronie https://www.laptopshop.pl/pol_m_Baterie-632.html, demontaż starej baterii i podłączenie nowej baterii do laptopa. Starą baterię możemy oddać do każdego sklepu z elektroniką. Zużytych baterii, podobnie jak innego złomu elektronicznego, pod żadnym pozorem nie wyrzucamy do śmieci. Takie podzespoły powinny być poddane specjalistycznej utylizacji.

Zakup nowej baterii do laptopa

Gdy czas działania laptopa na jednym ładowaniu baterii mocno się skróci, obniżając tym samym przydatność sprzętu podczas pracy w terenie (w momencie, gdy nie możemy podłączyć go do prądu), warto zastanowić się nad wymianą starej baterii na nową. Nowe bateria do laptopa to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Mniej zapłacimy za tzw. zamiennik. Więcej kosztować będzie nas oryginalna bateria wyprodukowana przez producenta laptopa. Pomijając kwestie marki, kluczową sprawą jest znalezienie baterii pasującej do konkretnego modelu laptopa. W tym przypadku musimy zwrócić uwagę nie tylko na parametry techniczne baterii, ale także na jej kształt i rozmiar. Bateria musi po prostu pasować rozmiarowo do obudowy danego modelu laptopa.