[caption id="attachment_734" align="alignleft" width="300"] Zabawki interaktywne dinozaury podbijają serca chłopców na całym świecie![/caption] Każda osoba, która marzy o zwierzaku, a nie ma możliwości opiekowania się żywa istotą, na pewno polubi zabawki interaktywne dinozaury, które nie tak dawno pojawiły się na rynku. Są to prawdziwe zaawansowane roboty, które pełnią wiele funkcji i poprawiają humor nie tylko dzieciom, ale i dorosłym osobom.

Dinozaur kontrolowany

Jednym z modeli robotów-dinozaurów, dostępnych na współczesnym rynku, są dinozaury kontrolowane za pomocą pilota. Mogą one wyglądać w sposób realistyczny albo mieć nowoczesne wzornictwo. Te drugie dinozaury wyglądają jak prawdziwe roboty o kształcie legendarnych zwierząt. Zabawki interaktywne dinozaury, kontrolowane przez człowieka, mają bardzo wiele funkcji. Najczęściej naśladują one zachowanie prawdziwego zwierzęcia, wykonując wszystkie typowe ruchy oraz wydając odpowiednie dźwięki. Niektóre zabawki zaprojektowane są w taki sposób, że dinozaur jest samodzielnym robotem, który będzie doskonale poruszał się bez pomocy człowieka. Jednak, taki zwierzak może zgłodnieć w określonym momencie i wówczas rozpocznie prawdziwe polowanie. Tak naprawdę, jest to po prostu bardzo wesoła zabawa, a uspokoić robota można za pomocą pilota. Dla wielu dzieciaków interaktywne dinozaury zamienią wiele innych zabawek, ponieważ dają one doskonalą możliwość wyobrazić sobie zwierzę, które nie przetrwało do dzisiejszych czasów.

Samodzielne dinozaury

Niemało jest również takich zabawek interaktywnych dinozaurów, które pełnią funkcję prawdziwego zwierzaka domowego. Coraz to dalszy postęp techniczny pozwolił nadać takim zabawkom prawdziwy intelekt oraz wyjątkowo delikatne czujniki. Na przykład, na rynku można znaleźć roboty, które nawet potrafią zobrazować rozwój dinozaura. Pierwsze uruchomienie takiej zabawki traktowane jest przez program jako narodzenie zwierzęcia. Dlatego przez pierwsze parę dni będzie ono zachowywało się, jak niemowlę. Producentom zabawek udało się zaprojektować roboty w taki sposób, żeby można było nie tylko bawić się z nimi albo spodziewać się reakcji na dotyk, ale również uczyć te zwierzęta. A więc, w dzisiejszych czasach dostępne są takie zabawki interaktywne dinozaury, które potrafią nawet zapamiętać własne imię i nauczyć się wielu rzeczy. Naprawdę rewelacyjne jest to, że rozwój takiego robota w bardzo dużym stopniu zależy od podejścia jego właściciela. Na przykład, jeżeli dziecko nie będzie regularnie bawiło się ze swoją zabawką, nie będzie jej głaskało i mówiło do dinozaura, program będzie działał według takiego algorytmu, że zwierzak będzie smutny, zamknięty i niechętny do zabawy. Natomiast, jeżeli dziecko będzie regularnie spędzało czas ze swoim przyjacielem, głaskało go i przytulało, robot będzie bardzo wdzięczny, zadowolony i gotowy do kolejnej zabawy.

Co jeszcze potrafią zabawki interaktywne dinozaury?

Roboty dinozaury posiadają wiele innych funkcji, które bardzo zależą od stopnia zaawansowania danego robota.Miedzy innymi można znaleźć takie zabawki, które będą wymagały regularnego pokarmu, będą mogły zachorować, jak prawdziwe zwierzę, a także nauczyć się trików. Jak widać, taki dinozaur jest najlepszym prezentem dla każdego dziecka, które z różnych przyczyn nie może mieć prawdziwego zwierzęcia w domu, ale także dla fanów dinozaurów lub techniki. Dziecko, bawiąc się z takim dinozaurem, nauczy się odpowiedzialności za inną istotę. Troska o takiego przyjaciela jest nie tylko rewelacyjną zabawą ale również nauką najważniejszych ludzkich cech, takich jak dobroć, czułość i troskliwość.