Zarówno w użytkowaniu domowym, jak i w celu usuwania większych i bardziej problematycznych zanieczyszczeń, które są spowodowane remontem lub budową, jednym z najlepszych urządzeń, które może nam pomóc w utrzymaniu idealnej czystości, jest odkurzacz przemysłowy. W zależności od naszych preferencji i potrzeb, mamy do wyboru bardzo szeroki wachlarz urządzeń z każdej półki cenowej. Przed zakupem jednak warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które w znaczny sposób ułatwią nam wybór, a także sprawią, iż odkurzacz będzie nam służył przez długie lata.

Różnica pomiędzy odkurzaczem zwykłym a odkurzaczem przemysłowym

Czym powinien charakteryzować się profesjonalny odkurzacz przemysłowy?Co do zasady, mechanika działania odkurzacza zwykłego i przemysłowego jest taka sama. Celem obu urządzeń jest wyczyszczenie powierzchni płaskich z wszelkich zanieczyszczeń. Różnica jednak pojawia się w momencie, gdy do czynienia mamy z takim materiałem, z którym zwykły domowy odkurzacz może sobie nie poradzić. Mowa tutaj o ostrych drobinkach, większych grudkach zanieczyszczeń powstałych w wyniku remontu ściany lub sufitu. Odkurzacze przemysłowe, ze względu na swoją budowę oraz moc są w stanie bezproblemowo poradzić sobie z tego typu zanieczyszczeniami. Każdy odkurzacz przemysłowy posiada klasę, która pozwala na szybką identyfikację możliwości urządzenia. Klasy to odpowiednio L, M oraz H, gdzie L i M to odkurzacze, które poradzą sobie z usuwaniem kruszywa, pyłów, a także szczątki materiałów sztucznych. Klasa H to natomiast najbardziej zaawansowane urządzenia, które mogą oczyścić powierzchnię z najtrwalszych i w dodatku niebezpiecznych dla człowieka materiałów.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza przemysłowego?

Podczas wyboru odpowiedniego odkurzacza powinniśmy zwrócić uwagę na takie kwestie jak elastyczność urządzenia pod względem pracy w miejscu, gdzie nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego. Taki odkurzacz powinien charakteryzować się bardzo długim kablem, który pozwoli nam na pracę z dala od miejsca z dostępem do elektryczności. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na moc urządzenia. Ze względu na specyfikę naszej pracy, odkurzacz przemysłowy powinien charakteryzować się minimum mocą 1200 W. 

Jakie są zalety związane z zakupem odkurzacza przemysłowego? 

Odkurzacze przemysłowe to niezbędne urządzenia dla każdego budowlańca oraz ekipy remontowej, która na co dzień boryka się z problemem zanieczyszczeń i drobinek powstałych w wyniku prac remontowych. Dzięki odpowiednio mocnemu odkurzaczowi zanieczyszczenia nie będą już stanowić dla nas żadnej przeszkody i z łatwością pozbędziemy się wszelkich nieczystości w miejscu naszej pracy.