Choć w sprzedaży znajdziemy wiele marek boxów dachowych do samochodów osobowych wielu marek, większość kierowców decyduje się jednak na zakup markowych konstrukcji, takich jak boxy Thule. Skąd przywiązanie do produktów właśnie tej marki? Czy boxy dachowe tej firmy w znaczący sposób różnią się od produktów konkurencji? Na czym polega fenomen tej marki boxów?

Proste rozwiązania konstrukcyjne

W przypadku wyboru boxu dachowego liczy się nie tylko oferowana przez niego pojemność czy wygląd zewnętrzny, ale także łatwość jego obsługi i prostota montażu. Boxy Thule charakteryzują się niezwykle przyjaznymi dla kierowcy rozwiązaniami konstrukcyjnymi, co wpływa na prostotę ich montażu na dachu auta, a także na łatwość ich obsługi. Boxy tej marki występują w kilku podstawowych wariantach montażu, dostosowanych do wymogów konstrukcyjnych różnych marek i modeli aut osobowych. Trzeba bowiem pamiętać, że samochody osobowe mają dachy w różnym stopniu przystosowane do montażu bagażników dachowych. Najmniej problemu sprawi montaż boxa Thule w przypadku samochodów z już zainstalowanymi na dachu relingami. W przypadku aut z dachami płaskimi montaż bagażnika jest nieco bardziej skomplikowany, ale dzięki odpowiednio dobranym łapom mocującym, wciąż możliwy i w miarę wygodny do wykonania. Co ważne, boxy Thule przystosowane zostały do instalacji na trzech typach dachów samochodowych – z relingami, na dachach płaskich i na dachach ze specjalnymi miejscami do montażu łap. Dzięki temu można je zainstalować praktycznie na każdym samochodzie osobowym dostępnym na rynku.

Trwałość

Dużą zaletą boxów Thule jest ich duża wytrzymałość i trwałość. Pod tym względem biją na głowę produkty mniej znanych producentów. Co ważne, poziom trwałości bagażników nie przykłada się na ich większy ciężar własny. Wciąż są to konstrukcje lekkie o aerodynamicznych kształtach.

Udźwig i bezpieczeństwo

Prócz kwestii czysto technicznych, związanych z montażem i wytrzymałością boxów dachowych, ważnym elementem wpływającym na popularność boxów marki Thule jest oferowany przez nie udźwig i bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że każdy z boxów ma nie tylko określoną pojemność, ale i maksymalny udźwig. W przypadku produktów mniej znanych producentów maksymalny udźwig jest często bardzo mały, przez co możliwości stosowania boxów są dalece ograniczone. Boxy Thule mają nie tylko duży udźwig, ale również są bardzo bezpieczne w użytkowaniu, co zostało potwierdzone licznymi atestami i certyfikatami bezpieczeństwa. Taki box w czasie wypadku nie powinien oderwać się od auta, a tym samym nie powinien ściągnąć zagrożenia na innych uczestników ruchu drogowego.