Zimą dużo więcej ubrań zakładamy na siebie. Często są to dodatkowe swetry, czy podkoszulki. Króluje tkanina lub dzianina miękka w dotyku i ciepła. W obecnych czasach mamy cienkie puchowe kurtki doskonale chroniące nas przed chłodem. To zupełnie co innego, niż ciężki flausz, z którego szyto palta w minionym stuleciu. Technolodzy wymyślają coraz bardziej wymyślne tkaniny i dzianiny, byśmy w swym ubiorze nie marzli.

Kobiety są w szczególności narażone na zimno

biustonosz z fiszbiną

Kobiety, bez względu na to, czy mają obfity biust, czy też małych rozmiarów, muszą zadbać o odpowiednie nakrycie dla nich, by dodatkowo uchronić je przed przemarznięciem. Biust bardzo łatwo wychłodzić, co może źle się odbić na ich stanie zdrowia. Mogą dostać np. zapalenia piersi (ból, obrzęk). Lepiej więc temu zapobiegać i zadbać nie tylko o odpowiedni ubiór wierzchni, ale także o stanik. Dobrze dobrany kształt miseczek, najlepiej z gąbczastym wypełnieniem, to najlepszy wybór na zimę. Gdy biustonosz z fiszbiną ma bardzo ładny fason, chętnie go założymy. Dobrze, że przed jego kupnem możemy wejść do przymierzalni i sprawdzić, czy na nas pasuje. Po założeniu stanika przyglądamy się, czy nie wypływa spod pachy fałdka skóry, czy pierś nie wylewa się z miseczki i nie wypada, gdy się schylimy. Źle dobrany biustonosz może uciskać na wysokości ramion i w obwodzie. Zbyt małe miseczki lub zbyt luźna gumka w obwodzie spowodują ucisk na biust i jego deformację.

Rodzaje staników

Wielobarwne o różnych fasonach, z koronki, dzianiny lub tkaniny, połyskujące i matowe, dla każdej, najbardziej wymagającej pani możemy kupić w specjalistycznych sklepach z bielizną, albo przez internet (np. tu: https://bieliznazfantazja.pl/pol_m_Biustonosze_Z-fiszbinami-245.html). Gdy piersi są jeszcze jędrne, wystarczą im staniki miękkie, gdyż zostaną uformowane przez kształt biustu. Jeżeli jednak są wiotkie, wówczas ratunkiem może okazać się biustonosz z fiszbiną. Fiszbina to wyprofilowany drucik, z metalu lub plastiku, w kształcie półkola, wsunięty w rulonik pod miseczką. Końcówki są zaokrąglone i dodatkowo oblane sztucznym tworzywem, by nie przebijały tkaniny. Biustonosz z fiszbiną jest nie tylko adresowany do kobiet ze zbyt miękkimi piersiami. Doskonale w takich stanikach wyglądają zarówno młode dziewczyny, jak i kobiety starsze. Druciki modelują stanik, dzięki temu zachowuje kształt nawet po wielokrotnym praniu w pralce. Tkanina ma tendencję do rozciągania się, a obecność fiszbiny zapobiega temu procesowi. Zwróćmy tylko uwagę na to, czy fiszbiny nie uciskają boków piersi i pod pachami, gdyż może to powodować dyskomfort. Jeżeli tak się dzieje, trzeba wybrać większy rozmiar stanika, albo inny fason.