Sportowe obuwie powstało po raz pierwszy z myślą o zawodowych sportowcach, których stopy są narażone na kontuzje. Z czasem jednak stało się dostępne dla wszystkich, którzy są aktywni fizycznie i amatorsko uprawiają różne dyscypliny.

Dlaczego warto zainwestować w buty Speedcross 3? Powodów jest kilka. Buty zostały zaprojektowane w oparciu o staranne studia nad budową stóp. Uwzględniają ruch stopy, sposób jest zginania i podbicie. Ich podeszwa zapewnia doskonałą przyczepność, która sprawdzi się w każdym terenie- nawet błotnistym, lub zaśnieżonym. W podeszwie znajdują się specjalne wypustki, które sprawdzają się w trakcie biegania przełajowego. Wierzchnia warstwa butów Speedcross 3 jest pokryta maleńką siateczką, która zapobiega przedostawaniu się drobinek piasku do wnętrza buta. Oznacza to komfort i wygodę nawet w piaszczystym terenie. Wewnątrz znajduje się opatentowana pianka, która zapewnia doskonała amortyzację i stanowi stabilne podparcie- stopy nie ślizgają się wewnątrz buta.

Dokładniejszy opis oraz szeroki wybór modeli Speedcross 3 znajdziesz na http://www.sklepsportowy.net.pl/

Ciekawym rozwiązaniem w butach Speedcross 3 są zaprojektowane kieszonki na sznurowadła. Dzięki nim sportowiec nie będzie musiał zmagać się z wiszącymi sznurkami, które utrudniają bieganie i wytrącają z rytmu.