Osoby pracujące w gospodarstwie rolnym doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ciężkie i czasem monotonne jest wykonywanie niektórych czynności. Z pewnością jazda ciągnikiem należy do tych przyjemniejszych. Niestety regularnie zdarzają się sytuacje, podczas których w skutek często losowych zdarzeń, dochodzi do pęknięcia bądź uszkodzenia szyby, z czym powinniśmy w błyskawiczny sposób się uporać. W jaki sposób dobrać nową szybę do ciągnika? Jakie dodatkowe elementy są jeszcze istotne? O czym powinniśmy pamiętać przy zakupie szyb do maszyn rolniczych? Czy szyba Zetor to odpowiedni wybór? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

W jaki sposób dobrać szybę do ciągnika?

Wybór odpowiedniej szyby Zetor nie należy do najłatwiejszych, bowiem należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim szyba Zetor musi pasować do unikalnego modelu kabiny. Ich różnorodność na rynku jest stosunkowo duża, dlatego też wybór powinien być odpowiednio przemyślany. Aby mieć całkowitą pewność, ten ważny komponent powinniśmy zamawiać jedynie u dystrybutorów, którzy są już sprawdzeni. Szyba Zetor powinna być dokładnie opisana – na tej podstawie możemy dokonać odpowiedniego wyboru. Konieczne jest zwrócenie uwagi na prawidłowe wymiary tej części. Warto zmierzyć po demontażu starszą szybę Zetor, dzięki temu dokładnie wiemy, jakich wymiarów należy szukać. Nie sposób zapomnieć o mocowaniach, które są równie istotne. Powinny znajdować się w takich miejscach, aby możliwe było szybkie zamontowanie szyb, bez większych komplikacji. Pamiętajmy także o tym, że alternatywnym rozwiązaniem może być podanie modelu swojego ciągnika sprzedawcy. Musimy mieć jednak pewność, że mamy do czynienia z rzetelnym, znającym się na swojej pracy człowiekiem.

Jak dobrać szybę do ciągnika?Tylko szyby nie wystarczą

Do montażu co prawda szyby Zetor okażą się niezbędne, jednak istotne są także inne elementy. Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie możemy zapomnieć o uszczelkach. W przypadku, gdy dobierzemy je odpowiednio, możemy liczyć na maksymalizacje bezpieczeństwa, jeśli chodzi o montaż w kabinie. Dodatkowo w tym przypadku zapewniony jest duży komfort związany z wytłumieniem pracy silnika. Oprócz tego, podczas montażu szyb Zetor przydatne mogą okazać się przyssawki. To właśnie dzięki nim możliwe będzie bezproblemowe zdemontowanie starego egzemplarza, jak i zamontowanie nowej szyby, która to została świeżo co wyjęta z pudełka. W skrajnych przypadkach warto wyposażyć się w silikon, który pozwoli jeszcze dokładniej uszczelnić wnętrze kabiny.