Pomimo kryzysu, Hiszpania nadal jest popularnym miejscem dla emigrantów, zwłaszcza Europejczyków. Istnieje wiele wspaniałych ofert nieruchomości, które trzeba mieć na uwadze, jeśli wiesz, gdzie szukać i jak kupić nieruchomość Hiszpania.

W procesie zakupu istnieją trzy konkretne etapy:

  1. Etap poszukiwania, w którym nabywca lub inwestor musi przygotować wszystkie badania w terenie i poza nim, aby wybrać właściwą nieruchomość Hiszpania. Jest to jedyny etap, w którym nabywca ma dużą możliwość, jeśli chodzi p podejmowanie decyzji. Warto jednak tutaj uzyskać wsparcie ze strony agenta, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.
  2. Potem przychodzi część techniczna – jest to czas gdy agent i prawnik muszą nadzorować wszystkie aspekty związane z licencjami, a także sprawdzić, czy administracja nieruchomości jest w porządku. Potem jest już prawna część procesu zakupu, w której ty jako nabywca już nie możesz wiele wnieść, chyba że jesteś prawnikiem.

Warto uczestniczyć w targach lokalnych nieruchomości

Tutaj sprzedający są ogólnie gotowi rozpatrzyć swoje oferty niemalże natychmiast. Ogólnie rzecz biorąc, wystawcy, przedstawiciele i deweloperzy przygotowują specjalne oferty dla odwiedzających wystawy gotowych do zakupu. To innowacyjny sposób na rozpoczęcie przygody. Od razu zauważysz, że agenci i deweloperzy mają siedziby głównie w Murcji, Alicante i Walencji i w konsekwencji mają tendencję do oferowania nieruchomości na tych obszarach.

Można też skorzystać z internetu

Sprawdź lokalne gazety i lokalne portale internetowe, w których najprawdopodobniej znajdziesz niezłe okazje. Na przykład można znaleźć nieruchomość Hiszpania z dwoma sypialniami przy plaży w miejscowości Torrevieja za niecałe 60 000 euro euro w lokalnej gazecie.

Płatność

Jeśli kupujesz od banku, możesz otrzymać kredyt hipoteczny. Jeśli kupujesz od prywatnego sprzedającego lub dewelopera, jest bardzo prawdopodobne, że otrzymasz kredyt hipoteczny o mniejszej wysokości. Powodem, dla którego uzyskuje się wyższe finansowanie, gdy kupujesz od hiszpańskich banków jest to, że w tym środowisku gospodarczym mają oni tendencję do finansowania własnych nieruchomości.