Jazda na motocyklu to wspaniała pasja, jednak aby wszystko odbywało się tak, jak należy konieczny jest profesjonalny sprzęt. Nie mówimy tutaj o samym pojeździe, bo to chyba oczywiste, ale o ubraniu. Kombinezon motocyklowy dwuczęściowy to strój przeznaczony dla motocyklisty, który bynajmniej nie ma stanowić o jego wyglądzie, a bardziej zapewniać odpowiednią ochronę dla ciała.

Ochrona termiczna

Jak nie trudno się domyślić, jazda na motocyklu predysponuje do nieustannego kontaktu z warunkami atmosferycznymi. Tutaj nie ma kabiny, ogrzewania, czy klimatyzacji. Jedyna ochronę stanowi nasz ubiór. To właśnie dlatego korzystanie z kombinezonu motocyklowego dwuczęściowego jest niezbędne. Taki strój ma zapewnić ochronę termiczną, ale także być dodatkową warstwą ochroną w przypadku niefortunnego upadku. To właśnie dlatego większość kombinezonów posiada specjalne utwardzane elementy na łokciach kolanach czy kręgosłupie. Kombinezon motocyklowy dwuczęściowy musi być wykonany z materiałów odpornych na zimno. Motocyklista narażony jest na wychłodzenie nawet w przypadku sprzyjającej aury, a co dopiero podczas, gdy na zewnątrz panuje mróz. Duże prędkości bardzo szybko wychładzają ciało.

Nieprzemakalny materiał

Ważne jest również to, aby materiał był nieprzemakalny. Najczęściej stosuje się skórę bądź połączenie skóry z materiałami syntetycznymi. Z drugiej strony kombinezon na motocykl musi być również przewiewny, gdyż nawet jeżeli jest gorąco, motocyklista musi go założyć. To właśnie dlatego bardzo często osoby jeżdżące na motorach posiadają przynajmniej dwie wersje kombinezonów motocyklowych dwuczęściowych – jedną na upalne letnie dni, inna na zimowy mróz. Na rynku znajdziemy bardzo dużą liczbę producentów kombinezonów motocyklowych, dlatego wybór odpowiedniego nie powinien być utrudniony. Znajdą się wersje zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.kombinezon motocyklowy Różnią się zazwyczaj rozmiarem, aczkolwiek jeżeli jakaś Pani chciałaby pofantazjować ze swoim strojem, to z pewnością będzie miała taką możliwość. Przeważnie jednak kombinezon motocyklowy dwuczęściowy utrzymany jest w barwach czarnych lub ciemnych odcieniach innych kolorów. Na niektórych kombinezonach znajdą się specjalne odblaskowe elementy, które maja dodatkowo poprawić widoczność motocyklisty na drodze. Do produkcji tego typu ubrań wykorzystuje się specjalne materiały elastyczne, które mają ułatwić zakładanie, jednak gdy już są w pełni zapięte muszą dobrze przylegać do ciała kierowcy. W niektórych kombinezonach zamontowano dodatkowe zamki i slidery na rzepy. Dwuczęściowy kombinezon motocyklowy możesz kupić tutaj: https://lagunaseca.pl/product-pol-83735-Kombinezon-dwuczesciowy-Dainese-AVRO-D2-2PSC.html.