Wygoda, komfort, funkcjonalność i zawsze modny sportowy styl ­– to podstawy garderoby dla aktywnych. Zimą, gdy warunki atmosferyczne utrudniają spędzanie czasu na świeżym powietrzu, nie może w niej zabraknąć ubrań chroniących przed niską temperaturą, wilgocią i mroźnym wiatrem. Wełniane swetry i puchowe kurtki to podstawa, ale równie ważne są odpowiednie dodatki: szaliki, rękawiczki, a przede wszystkim – czapki. Już nasze babcie wiedziały doskonale, że wyjście na sanki bez ciepłego nakrycia głowy to gotowy sposób na przeziębienie. Dlatego właśnie przed zimowym spacerem czy joggingiem musimy zaopatrzyć się w idealnie dopasowaną do naszych potrzeb czapkę sportową.

Którędy ucieka ciepło?

Chyba każde dziecko choć raz usłyszało, że w mroźne dni musi nosić czapkę, ponieważ ciepło „ucieka przez głowę". Ten popularny pogląd, od pokoleń głoszony w wielu rodzinach, ma swoje uzasadnienie. I choć nasze ciało oddaje ciepło w takim samym stopniu na całej powierzchni, pozbawiona izolacyjnej warstwy tkanki tłuszczowej głowa jest wyjątkowo wrażliwa na niską temperaturę. Odkrywając ją w mroźne, wietrzne dni, narażamy się na wychłodzenie organizmu, które może mieć bardzo poważne negatywne skutki dla zdrowia. Zabezpieczenie głowy przed chłodem jest wyjątkowo ważne dla osób, które zimą oddają się aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Odpowiednio dobrane czapki sportowe chronią przed przeziębieniem narciarzy, łyżwiarzy i biegaczy. Są również niezbędne, gdy wybieramy się na kulig, romantyczny zimowy spacer czy sanki z dzieciakami.

Jak wybrać czapkę na zimę?

Aktywni pasjonaci mody mogą dziś wybierać wśród niezliczonej liczby nakryć głowy. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Zadowoleni będą zarówno miłośnicy odważnych kolorów i szalonych wzorów, jak i ci wierni klasyce. Kupując czapkę, a szczególnie czapkę sportową, warto zwrócić uwagę na jakość i cechy materiału, z którego jest wykonana. czapki sportoweŚwietnym wyborem będzie wełna, która posiada wyjątkowe właściwości termoizolacyjne i higroskopijne – w wełnianej czapce nie musimy się obawiać nawet największych mrozów i śnieżyc. Stawiając na wełnę o luźnym splocie, zapewniamy sobie dodatkową ochronę przed zimnem, ponieważ między włóknami powstają pęcherzyki powietrza. Wełna jest również materiałem przyjaznym alergikom. Bardzo popularne wśród miłośników zimowych dyscyplin są również czapki sportowe wykonane z polaru. Materiał ten doskonale przepuszcza powietrze. Lekka, oddychająca dzianina sprawdza się doskonale podczas wysiłku na górskim szlaku, stoku czy lodowisku. Zimowe czapki sportowe możesz odnaleźć tutaj:  https://buff.pl/pol_m_Czapki-zimowe_Czapki-Sportowe-1819.html.