Prysznic to bardzo wygodna i zarazem higieniczna metoda mycia. Komfort korzystania z prysznica zależy jednak od odpowiednio dobranego brodzika. Inne elementy kabiny również są istotne, jednak to wielkość i kształt brodzika ma wpływ na ich kształt i rodzaj. Oprócz modeli tradycyjnych na rynku dostępne są modele nietypowe, które sprawdzą się w trudniejszych warunkach.

Brodziki głębokie

Zazwyczaj brodziki do kabin mają głębokość około 15 centymetrów. W sprzedaży można jednak znaleźć takie modele, których głębokość może przekraczać 20 centymetrów i sięgać nawet 30 centymetrów. Tego typu rozwiązanie jest idealne dla osób, które potrzebują wanny, ale mają zbyt małą łazienkę, aby wstawić do niej klasyczna, dużą wannę. Głębokie brodziki mają wiele zalet - dzięki nim nie trzeba rezygnować ze wszystkich wygód, jakie daje korzystanie z wanny. Brodzik Schedpol jest dodatkowo wyposażony w półkę, która służy jako siedzisko dla osób chcących odpocząć pod prysznicem lub skorzystać z hydromasażu. Siedzisko może także służyć jako dodatkowa półka na szampon lub żel. W głębokim brodziku bez problemu wykąpiemy dziecko, zwierzęta domowe, zrobimy pranie, a także umyjemy większe przedmioty, które nie mieszczą się w standardowej umywalce. Wysokie brodziki są zatem polecane do domów z dziećmi, ponieważ z powodzeniem zastąpią wanienkę, w której maluch będzie mógł kąpać się samodzielnie.

Brodziki płytkie

Płytki brodzik Schedpol z pewnością spodoba się miłośnikom minimalizmu i nowoczesnego designu. Płytki brodzik nieznacznie wystaje ponad poziom podłogi. Takie modele mają przeważnie od 3 do 3,5 centymetrów głębokości, przy czym ich wysokość z reguły nie przekracza 10 centymetrów. Zupełnie płaskie brodziki potrafią mieć jedynie 1-3 centymetry głębokości. Można je mocować w posadzce lub ustawić na podłodze. Ten pierwszy sposób warto przewidzieć w czasie projektowania łazienki, drugi zaś daje możliwości aranżacyjne podczas zwykłego remontu. Płytkie brodziki sprawdzą się wszędzie tam, gdzie są osoby starsze lub niepełnosprawne, którym trudniej jest wchodzić pod wysoki prysznic. Artykuł powstał przy współpracy z sklepem https://projektlazienka.pl/pl/c/Brodziki-Schedpol/1250