Ślub to jeden z najważniejszych momentów naszego życia, dla niektórych może nawet najważniejszy, dlatego nic dziwnego, że chcemy, aby wszystko było podczas niego idealne i dopięte na ostatni guzik. Piękna suknia z welonem, sala pełna najbliższych nam osób, kosze pełne kwiatów, cudowna muzyka, przepyszne jedzenie, niezapomniana atmosfera. To moment, który nigdy się nie powtórzy. Jedną z najważniejszych rzeczy, o które musimy zadbać, jest wybór obrączek. Ciekawą opcją są obrączki pozłacane.

Złote czy pozłacane?

Złoto to zdecydowanie najbardziej popularny kruszec przy wyborze obrączek. Choć srebro jest równie popularne, kiedy chodzi o pierścionki zaręczynowe, to ślub zdecydowanie należy do złota. Jest ono symbolem największego piękna i podkreśla cudowność nastroju. Często małżonkowie decydują się na dwa rodzaje złota – żółte i białe. Ich połączenie daje niesamowity efekt. Ale złota biżuteria ma też swoją ceną i przy wszystkich weselnych wydatkach może to być jednak dla naszego portfela zbyt wiele. Wtedy warto zastanowić się nad wyborem obrączek pozłacanych, które są równie piękne, jak te złote, ale zdecydowanie tańsze.

Jakość na całe życie

Obrączka to element biżuterii, który towarzyszyć nam będzie przez całe nasze życie, musi więc charakteryzować się wysoką jakością wykonania, trwałością użytych do jej stworzenia materiałów i ponadczasowym pięknem. Obrączki pozłacane wykonywane są z niezwykle jakościowych kruszców, co sprawia, że zarówno urodą, jak i wytrzymałością nie odbiegają od złotych odpowiedników. Obrączki dodatkowo możemy upiększyć poprzez dodanie takich elementów jak kamienie szlachetne lub półszlachetne czy grawer. Te pierwsze podkreślą niezwykły blask złota, natomiast grawer doda osobistości tak ważnemu fragmentowi naszego życia. Obrączki pozłacane z wyznaniem naszej miłości naniesionym na ich wewnętrzną stronę to przepiękny prezent dla drugiej osoby i pamiątka, która pozostanie z nami przez całe życie.

Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę!

Zakup obrączek jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie powinniśmy zrobić przed ślubem i absolutnie i należy z tym zwlekać. Obrączki ślubne zwykle zamawia się z dużym wyprzedzeniem, co często skutkuje… zmianą rozmiaru. Może się bowiem okazać, że przez kolejne miesiące przed ślubem zdarzyło nam się zrzucić kilka kilogramów i obrączka pozłacana wydaje się za duża. Nie należy się jednak martwić, obrączki pozłacane jak każde inne można poddać procesowi rozszerzenia lub zwężenia, w zależności od naszych potrzeb. Takie sytuacje są niezwykle częste i jubilerzy są na nie przygotowani. My również powinniśmy być.