Ciężko byłoby odszukać przedstawicielkę płci pięknej, której nie zależy na posiadaniu urody. Kobiety bardzo chętnie korzystają więc z różnego rodzaju kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki przeznaczone do podkreślania oczu. Na specjalne okazje tusz jednak nie wystarcza i wiele pań decyduje się przykleić sztuczne rzęsy. 

Czym charakteryzuje się dobry klej?

Jaki produkt wybrać, aby dokleić sztuczne rzęsy?Wybierając kleje do rzęs, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim sięgnijmy po produkt, który posiada odpowiednią pojemność. Klej po otwarciu bardzo szybko bowiem wysycha i często nie nadaje się do ponownego użycia, jeśli od pierwszego dnia zastosowania upłynie sporo czasu. Jeżeli więc doklejamy sobie rzęsy okazjonalnie, zakupmy klej do rzęs o niewielkiej pojemności. W drogeriach bez trudu odnajdziemy produkty o pojemności około trzech mililitrów. Jeśli jednak doklejamy sobie rzęsy bardzo często, znacznie lepszym wyborem będzie zakup kleju o większej pojemności, na przykład około 10 mililitrów. W ten sposób zaoszczędzimy swoje pieniądze. Kleje do rzęs, aby były trwałe, powinny być stosowane w odpowiedni sposób. Przy wyborze kleju do rzęs, koniecznie trzeba więc zwrócić uwagę na temperaturę pomieszczenia, w którym wykonujemy zabieg. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, jak niezmiernie istotna jest wilgotność powietrza. Jeżeli temperatura jest wysoka, klej będzie znacznie szybciej gęstniał. Dobrze jest więc przyjrzeć się informacjom zawartym na opakowaniu kleju. Zazwyczaj producenci informują o tym, w jakiej temperaturze powietrza klej funkcjonuje najlepiej. 

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze kleju?

Kleje do rzęs znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Są produktami różnych marek i posiadają rozmaite ceny. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego kleju do rzęs, postarajmy się przejrzeć jak największą liczbę ofert. Dzięki temu z całą pewnością uda nam się odszukać produkt korzystny pod względem jakościowym jak i cenowym. Pomocne mogą okazać się również opinie innych osób. Im większa liczba pozytywnych opinii, tym większe szanse na to, że zakupiony przez nas klej okaże się produktem należycie spełniającym swoje zadanie. Jeżeli kupujemy klej, który będzie przeznaczony tylko dla nas, możemy pozwolić sobie na testowanie różnych produktów. Jeśli jednak prowadzimy salon kosmetyczny, znacznie lepiej byłoby sięgnąć po sprawdzony klej do rzęs. Unikniemy wówczas przykrych niespodzianek i niezadowolonych klientek.