Zakup praktycznego prezentu dla niemowlaka zawsze okazuje się wyzwaniem, zarówno dla osób, które są już rodzicami, jak i tych, którzy nie wkroczyli jeszcze na macierzyńską ścieżkę. Są jednak tzw. pewniaki, które sprawdzają się w wielu sytuacjach. Zwłaszcza, że rynek artykułów dziecięcych oferuje tak szeroki wachlarz produktów.

Miękki i praktyczny – kocyk nie tylko do przykrycia

niemowlęJedną z propozycji w tym zakresie stanowi kocyk. To bowiem taki prezent dla niemowlaka, który w zależności od wybranego rozmiaru, może rosnąć razem z nim. Nie wspominając już o walorach czysto użytecznych. Niezbędny w domu, na spacerze, u lekarza czy z wizytą u rodziny. Pełniący rolę przyjemnego okrycia podczas snu, maty w trakcie zabawy, a w wielu przypadkach nawet miłej przytulanki. Aby upominek towarzyszył maluchowi na dłużej, warto wybierać te wyższej jakości, z niezbędnymi atestami i certyfikatami.

Prezent dla niemowlaka ukierunkowany na praktycyzm

Wśród podarunków dla dziecka można wymienić znacznie więcej propozycji. Nie sposób bowiem nie wskazać, że w grupie użytecznych upominków wysoką pozycję zajmują wszelkiego rodzaju otulacze, rożki, śpiworki do łóżeczka i wózka, a także ręczniki czy pieluszki. To niewątpliwie przedmioty praktyczne, znajdujące zastosowanie w codziennej opiece nad maluszkiem. Idealne zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Zabawka o wielofunkcyjnym wykorzystaniu

W poszukiwaniu prezentu dla niemowlaka nie można kierować się wyłącznie aspektami wizualnymi. To wydaje się być oczywiste. Optymalnie byłoby połączyć atrakcyjny wygląd z walorami użytecznymi. Świetnie obrazuje to termoforek dla maluszków – must have wielu świeżo upieczonych mam. Nieodzowny w walce z kolkami i bólem brzuszka, a do tego utrzymany w pięknej, dziecięcej kolorystyce. Z pewnością przypadnie do gustu rodzicom. Co więcej, niektóre z nich dodatkowo przyjmują funkcję sensorycznej zabawki. Jako prezent dla niemowlaka równie dobrze sprawdzi się uspakajająca pozytywka nad łóżeczko – z melodyjkami, odgłosami natury czy radosnymi pluszakami.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.coocoo.pl/pol_m_pomysl-na-prezent_prezent-dla-niemowlaka-271.html