Firma Saucony nie jest powszechnie znana w Polsce wśród osób nie zajmujących się profesjonalnie czy też hobbystycznie bieganiem. Pozycja marki w Polsce nie jest zbyt wysoka, a jakość oferowanego obuwia również nie jest kojarzona. Buty Saucony to obuwie wszechstronne, idealne do pokonywania miejskich szlaków w trakcie porannego joggingu. Będą też świetnym wsparciem w trakcie maratonów i półmaratonów.

Czym cechują się dostępne na rynku buty Saucony?

buty do bieganiaNależy zwrócić uwagę na niesamowicie uwidocznioną klasykę w wydaniu butów Saucony. Głównym segmentem całej oferty jest kilka modeli butów, część z nich wzbogacona jest w aktywne podeszwy lub systemy stabilizacji. Modele Saucony są bardzo zbliżone do produktów oferowanych przez bardziej znane w Polsce firmy.

Poszczególne buty Saucony dzielone są z reguły w oparciu o takie parametry jak stabilizacja, amortyzacja i twardość podeszwy. Poszczególne egzemplarze cechują się również zróżnicowaną gamą materiałów: są zarówno pozycje bardziej elastyczne, jak i te wykazujące się wyższym stopniem sztywności materiałów. Przekłada się to bezpośrednio na poziom stabilizacji stopy i stawu skokowego w trakcie biegania. Gama materiałowa jest tak zróżnicowana, iż można natknąć się na pozycje zarówno bardzo miękkie, jak i niesamowicie usztywnione. Bardzo interesująca pozostaje podzespołowa budowa poszczególnych egzemplarzy. Układać się one mogą wokół śródstopia i stępu, co gwarantuje jeszcze wyższy poziom stabilizacji. Dla miłośników delikatnego biegu i mocnej amortyzacji polecane są podeszwy z elementami piankowymi.

Skąd się wzięły buty Saucony?

Początek firmy odpowiadającej za produkcję butów Saucony datuje się na końcówkę lat 80 XX wieku. Była to bardzo niszowa firma, która wykreowała modele obuwia dedykowane wyłącznie dla biegaczy. Jako pierwszy producent rozpoczął łączyć cholewkę z podeszwą w współczesny dzisiaj sposób. Jest to także pierwszy globalny producent, który w obrębie podeszwy zaczął stosować piankę, co oprócz amortyzacji oferowało również redukcję wagi obuwia sportowego.