Nagłośnienie przenośne zyskuje coraz większą popularność w wielu miejscach. Wykorzystywane jest zarówno w szkołach, w domach kultury, w hotelach, jak i w domowych warunkach. Nic dziwnego, bowiem jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Dzięki temu, że są zasilane akumulatorem, nie jest konieczne skomplikowane okablowanie. Jakie funkcje ma tego typu nagłośnienie? Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Jakie funkcje powinno mieć nagłośnienie przenośne?

Przede wszystkim ciekawym rozwiązaniem w nagłośnieniu przenośnym są mikrofony bezprzewodowe, które w tym przypadku są właściwie nieodłącznym elementem. Jeden, kilka, ręczne, nagłowne – dużo zależy od tego, na jaki zestaw się zdecydujemy. Dzięki mikrofonom bezprzewodowym możliwe jest szybkie przeprowadzenie szkolenia, występu na ulicy, zorganizowanie karaoke w plenerze lub w mieszkaniu. Do wyboru mamy mikrofony UHF i VHF, dlatego też należy dokładnie się zastanowić, co będzie dla nas najbardziej korzystne. Nie da się ukryć, że jest to najważniejszy element w nagłośnieniu przenośnym.
Ważna jest także moc urządzenia, a właściwie jego głośność. Należy wcześniej określić, w jakim celu będzie nam potrzebne nagłośnienie przenośne. Czy chcemy obsługiwać małe i średniej wielkości imprezy, a może będziemy z niego korzystać jedynie w mieszkaniu? Nie zapominajmy jednak o wielu chwytach marketingowych i reklamowych. Często bowiem mamy do czynienia z tym, że producenci niższej półki podają nam jedynie informacje o mocy szczytowej, która to dodatkowo jest przesterowana.
Innymi ważnymi funkcjami są wejścia i wyjścia audio, USB, Bluetooth i FM. Dzięki funkcji Bluetooth możemy bezprzewodowo połączyć się z głośnikiem, dzięki czemu jesteśmy w stanie odtworzyć ulubione utwory muzyczne bez konieczności łączenia się kablami.

Nagłośnienie przenośne – na co zwrócić uwagę?Na co zwrócić uwagę podczas wyboru nagłośnienia przenośnego?

Nagłośnienie przenośne powinno działać możliwie jak najdłużej, bez konieczności ładowania. Wartości w tym przypadku są bardzo rozbieżne – czasem mamy do czynienia z 4 godzinami, a w innych przypadkach nawet ponad 10 godzin. Istotna jest jakość dźwięku. Co ciekawe, w przypadku zarówno nagłośnienia mobilnego, jak i standardowego, jest ona stosunkowo podobna. Niektóre zestawy przenośne z górnej półki będą nawet brzmiały jeszcze lepiej niż te tradycyjne. Nie zapominajmy także o dodatkowych elementach, jak chociażby pokrowce, które ochronią głośniki przed niebezpiecznymi czynnikami, a także akumulatory – jeśli są dorzucone do zestawu, możemy je w razie konieczności wymienić.