Kobiety uwielbiają stroić się w piękne suknie. Wesele, sylwester czy urodziny przyjaciółki - każda z tych okazji jest idealna do tego, by zabłysnąć wśród najbliższych. Do tego typu imprez idealne okazują się być sukienki wieczorowe. Ich historia sięga XIX wieku, ponieważ to właśnie wtedy termin ten się pojawił. Wówczas modne były długie suknie, które sięgają kostek. Lata trzydzieste XIX wieku to również szerokie i długie rękawy oraz zabudowane dekolty. W pierwszej połowie XX wieku fasony sukien wieczorowych zaczęły znacznie się zmieniać. Obecnie suknie wyglądają zupełnie inaczej. Istnieje także wiele modeli, takich jak np. empire, sukienki ołówkowe, syreny, a także suknie w kształcie litery A, lub trąbki oraz oczywiście bardzo klasyczne i eleganckie princesski. Warto zastanowić się nad tym, czym charakteryzują się poszczególne typy sukienek.

  • Empire - czyli suknie sięgające ziemi. Posiadają charakterystyczne odcięcie pod biustem, przy czym dół sukienki jest luźno puszczony.
  • Sukienki ołówkowe – jest to bardzo prosty krój. Sukienki te przylegają do ciała i przepięknie podkreślają sylwetkę.
  • Syreny – jak sama nazwa mówi, kształtem przypominają budowę syreny. Górna część zazwyczaj pozbawiona jest ramiączek i przylega do ciała. Dół jest rozkloszowany i przypomina ogon syrenki.
  • Suknie o kształcie litery A oraz „trąbki” – tzw. model A to bardzo zwiewne i delikatne sukienki. Są one bardzo proste oraz eleganckie i co ważne pasują do każdej sylwetki, natomiast trąbki są dłuższe, ponieważ sięgają ziemi, mają także dopasowaną górę i rozkloszowany dół.
  • Princesski – niezwykle urocze sukienki wieczorowe. Posiadają bardzo dopasowany gorset oraz rozkloszowany dół z licznymi zdobieniami oraz falbanami. Dół tych sukni bardzo często posiada również koło, które dodatkowo poszerza suknię.