Znany ośrodek sportów zimowych jak co roku przygotowuje się na przyjęcie turystów. Miejscowi oczekują dużego zainteresowania stokami. Czy przyjezdni, którzy nie są amatorami białego szaleństwa będą tu mieli co robić?

Co zobaczyć w Szczyrku?

apartament w Szczyrku

Podczas naszego zimowego pobytu może zdarzyć się, że zechcemy chociaż na jeden dzień odpocząć od tras zjazdowych. Mimo, że miasteczko nie posiada zbyt wiele zabytków znajdzie się tu kilka interesujących miejsc. Planując wycieczkę warto sprawdzić wcześniej gdzie dokładnie leży nasz apartament w Szczyrku lub hotel, w którym mieszkamy. Różnice wysokości lub odległości mogą bowiem sprawić, że spacer przekracza nasze możliwości kondycyjne. Warto zobaczyć: - Kościół św. Jakuba - Drewniana świątynia pochodzi jeszcze z końca XVIII wieku! Co ciekawe spora część wyposażenia kościoła została tu przeniesiona z klasztoru w Nowym Sączu. Wnętrze utrzymane w stylu barokowym. - Sanktuarium na Górce - Murowany kościół zbudowany na miejscu dawnych objawień. Z okolic świątyni rozciągania się piękny widok na okolicę. Sanktuarium leży na liczącym ponad 600 metrów wysokości wzniesieniu. - Jaskinia Malinowska - Kilkanaście kilometrów od miasta znajduje się jedna z nielicznych udostępnionych do zwiedzania jaskiń w Beskidach. Wprawdzie do zejścia na dół przyda się nam latarka, ale specjalistyczny sprzęt nie będzie potrzebny. Uwaga! Miejsce nie dla osób z klaustrofobią. - Skrzyczne - Najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego liczy sobie 1257 metrów n.p.m. Należy do tzw. Korony Gór Polskich. Wiodą nań dwa szlaki turystyczne (zielony i niebieski), ale nie przywykli do wysiłku turyści mogą skorzystać z wyciągu krzesełkowego.

Szczyrk - informacje praktyczne

- Lepiej nie czekać z rezerwacją noclegu w mieście. Cały region jest dość popularny wśród turystów i jeśli będziemy zwlekać może się okazać, że nasz wymarzony apartament w Szczyrku został już zarezerwowany. - Jeśli naszym priorytetem jest szusowanie po trasach zjazdowych warto zawczasu sprawdzić odległość miejsca noclegowego od stoków. Często najlepiej zlokalizowane hotele każą sobie słono płacić za nocleg. Korzystniejszą opcją może okazać się domek lub apartament w Szczyrku. Za niższą cenę otrzymamy zbliżony standard pokojów. - Osoby nie posiadające własnego środka transportu będą musiały liczyć się z koniecznością przesiadki. Szczyrk posiada jedno bezpośrednie połączenia autobusowego z Katowicami, w przypadku innych dużych miast niezbędna będzie zmiana środka lokomocji w Bielsku-Białej. - Szczyrk jest dobrą bazą wypadową do poznawania regionu. Podczas naszego pobytu możemy zwiedzić zabytkowy zamek i Muzeum Browaru w Żywcu, urocze starówki w Cieszynie i Skoczowie czy muzeum słynnej pisarki Zofii Kossak-Szczuckiej w Górkach Wielkich.