Gdy tylko używamy określenia wycieraczki samochodowe, automatycznie wyobrażamy sobie model, który odpowiedzialny jest za czystość i przejrzystość przedniej szyby. Zapominamy jednak o takich elementach wyposażenia, jak tylne modele wycieraczek, które przecież są równie istotne podczas jazdy autem – w końcu dzięki nim widzisz, czy jedzie za tobą pojazd i możesz w sposób komfortowy oraz bezpieczny cofnąć się. Zastanówmy się nad tym, kiedy tylne wycieraczki samochodowe są najbardziej niezbędne i jak je dopasować do reszty wyposażenia, by były one w pełni satysfakcjonujące.

Czystość – nie tym razem

Chociaż tył auta jest zazwyczaj najbardziej zakurzonym miejscem w pojeździe, to ciężko jest znaleźć średniej klasy pojazdy, które nie tylko posiadają wycieraczki samochodowe dla tylnej szyby, ale również spryskiwacze. Niestety, na próżno ich szukać, więc jeśli znajdziecie się w sytuacji, gdy tylna szyba została zabrudzona lub zabłocona, to na próżno włączać wycieraczkę, gdyż jedynie rozmaże ona cały brud, zamiast się go pozbyć – chyba że posiadasz nowy produkt wyjątkowej jakości, który charakteryzuje się odpowiednim dopasowaniem, najlepszymi materiałami i precyzyjną konstrukcją, ponieważ wtedy możesz liczyć na poprawę widoczności. Może jest to pewna wskazówka dla projektantów aut klasy średniej, które powinny posiadać taką funkcjonalność.

Wycieraczki samochodowe – niezbędny asortyment w zimę

Chociaż nie będą funkcjonalne w wielu sytuacjach, jeśli chodzi o zabrudzenia, to z pewnością przydadzą się w zimę, gdy minusowe temperatury często powodują różnego rodzaju zlodowacenia, a z nieba zamiast deszczu, pada po prostu śnieg. W warunkach minusowych temperatur normalnym zachowaniem jest włączenie ogrzewania – wiele osób nawet decyduje się na niedokładne odśnieżanie, ponieważ wiedzą, że rozgrzany pojazd wewnątrz, rozpuści pozostałości śniegu i lodu w takich miejscach, jak np. tylna szyba. Oczywiście do tego celu można również wykorzystać linki nagrzewające, które włączamy z poziomu konsoli. Chociaż szyba nie oferuje widoczności jedynie kilka minut, to wystarczy przez chwilę zastanowić się nad tym, jak dużo niebezpiecznych sytuacji czeka na nas w ciągu tego krótkiego momentu – jednak dzięki wycieraczkom możemy na bieżąco pozbywać się coraz większych części śniegu, odsłaniając coraz lepiej szybę i ścierają wodę. Zaawansowani producenci oferują często zestawy trzech wycieraczek, ponieważ wybierając produkt najlepszej jakości, warto dopasować zarówno tylne, jak i przednie wyposażenie. Taki zestaw możecie skompletować na stronie https://abcwycieraczki.pl/.