Najczęściej wypadek samochodowy jest skutkiem kilku czynników. Najważniejszy z nich to oczywiście błąd ludzki, ale nakładają się na niego też inne, których ryzyko możemy, a wręcz powinniśmy ograniczyć.

Pierwsza i podstawowa rzeczą, o jaką należy zadbać jest stan techniczny auta. Okresowe przeglądy w stacji kontroli pojazdów to nie jedyne działania, do których należy się ograniczyć. Zawieszenie, czy układ hamulcowy - zwłaszcza w starszych samochodach - należy kontrolować tym częściej, im więcej kilometrów się pokonuje. O nasze bezpieczeństwo zadbamy też dzięki pamięci o szczegółach - choćby wymianie żarówek w światłach "Stop", które w porę ostrzegą jadących za nami.

Najważniejsza jest jednak widoczność, zwłaszcza przez przednią szybę, co zapewnią nam sprawne wycieraczki samochodowe. Nie wolno pozwolić sobie na brudne szyby zwłaszcza w nocy, kiedy światło będzie odbijać się od nieczystości i może to zaważyć na tym, że kierowca nie zareaguje w porę. Warto też pamiętać o zakupie zimowego płynu do spryskiwaczy już przy temperaturach w okolicach 0 stopni.

Więcej na Abcwycieraczki.pl.