Opaski GBS to inaczej obejmy ciśnieniowe. Każdy kto kiedyś o nich słyszał wie, że są stworzone do zadań specjalnych, ponieważ obejma ta jest skracana o podwyższonej znacznie wytrzymałości porównując ze standardowymi modelami.

Po co opaski GBS?

opaska GBSOpaska GBS może być najprościej zdefiniowana jako najłatwiejszy sposób łączenia. Obejma jest przytwierdzana do danego elementu i utrzymuje go na miejscu pod bardzo dużym ciśnieniem. Jest ona bardzo bezpieczna i można  polegać na niej w stu procentach. Montaż części w systemie paliwowym, czy w klimatyzacji jest bardzo ważny, ponieważ brak odpowiedniego zabezpieczenia i nieszczelność mogą wywołać awarię, a ta może prowadzić do tragicznych skutków. Warto również wspomnieć o wysokich kosztach napraw. Dlatego opaski GBS w takich wypadkach sprawdzą się najlepiej. Opaski GBS są dodatkowo wzmacniane i wykonane z kwasoodpornej oraz ocynkowanej stali, dlatego sprawdzą się jako profesjonalne i dedykowane rozwiązanie. W takowych opaskach po zaciśnięciu zamka trzyma mocno wąż, czy też inny przewód, dzięki czemu nie ma mowy o rozluźnieniu, czy też przesunięciu.

Gdzie ich używać?

Opaska GBS będzie przydatne wszędzie tam, gdzie części są narażone na rozszczelnienie przez wibracje, czy wysokie ciśnienie, czy inne zewnętrzne czynniki np. rodzaj tejże opaski wykorzystuje się bardzo często przy procesie montażu tłoczących oraz ssących przewodów. Ze względu na swą niezawodność opaski GBS można spotkać w różnych, także najbardziej restrykcyjnych oraz wymagających branżach. Mowa o branży rolniczej, przemyśle ciężkim, branży motoryzacyjnej, branży spożywczej czy też branży chemicznej. Skuteczność opasek GBS dowodzi to, że mają swoje zastosowanie w tak skomplikowanych złożonych pojazdach jak samochód, czy samolot. Naprawdę jest to rozwiązanie bardzo skuteczne oraz uniwersalne. Można na nich polegać w 100 %, warte wspomnienia jest również to, że opaski nie są drogim rozwiązaniem.