Dzisiejsi panowie przykładają znacznie więcej uwagi do swojego wyglądu niż jeszcze choćby dwadzieścia czy trzydzieści lat temu. Wbrew temu, co można by pozornie sądzić, nie są to zabiegi mające na celu wyłącznie przypodobanie się panią. Współczesny mężczyzna po prostu lubi czuć się elegancko i stylowo. Wiele osób jednak nie do końca zna wszystkie wyznaczniki, po których można poznać współczesnego dandysa i takie terminy jak poszetki jedwabne są im wciąż obce.

Zadbaj o drobiazgi

Obecnie żadnym problemem nie jest, aby udać się do dobrego sklepu i kupić sobie drogi garnitur, który wciąż jest podstawą eleganckiego ubioru. Prawdziwie stylowego mężczyznę można poznać jednak nie po tym, jak drogi garnitur nosi, lecz po tym, jak jest dopasowany i czy do rzeczy leży na właścicielu. Najbardziej eleganccy panowie korzystają z usług krawca, który zajmuje się przygotowaniem idealnego garnituru i dba o każdy szczegół, zaczynając od wyglądu guzików, a kończąc na poszetkach jedwabnych. Ubiór skrojony na miarę prezentuje się doprawdy rewelacyjnie i produkty z sieciowych sklepów nie mogą się z nim równać. Absolutnie należy zadbać także o odpowiednie obuwie. To właśnie na buty bardzo często zwraca się uwagę, oceniając wygląd jakiegoś mężczyzny. Powinny być nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim dobrze komponujące się z garniturem. Koniecznie jest oczywiście utrzymywanie ich stałe w wysokiej czystości. Bardzo ważne są również poszetki jedwabne, czyli chusteczka noszona w kieszonce na piersi nazywanej brustaszą. Dziś jest absolutnie obowiązkowa w stroju każdego eleganta. Nie należy jednak po prostu włożyć pierwszej lepszej chustki, zgodnie z zasadami stylu, poszetki jedwabne powinny być dobierane pod kątem krawata. Nie wolno jednak wybierać identycznych materiałów, nawiązanie powinno być bardzo swobodne.

Wyraź siebie

Osoba, która stawia pierwsze kroki w świecie eleganckich mężczyzn, powinna przestrzegać wyznaczonych zasad. Wcale niełatwym jest pamiętanie o wszystkich drobiazgach. Po opanowaniu kontrolowania wszystkich wytycznych można przejść na kolejny poziom zaawansowania. Prawdziwą sztuką jest, aby w ramach przyjętych zasad znaleźć swój indywidualny styl. Swój charakter powinniśmy wyrażać za pomocą gustownych drobiazgów takich jak poszetka jedwabna czy oryginalne spinki do koszuli. Ciekawe połączenie wszystkich elementów zapewni nam niepowtarzalną kreację, która z pewnością zostanie doceniona przez otoczenie. Nie ma się czego obawiać i warto starać się wyrazić siebie.