Przygotowanie przyjęcia urodzinowego dla dziecka wymaga sięgnięcia po kolorowe dekoracje, przygotowania smacznych posiłków i napojów, zorganizowania atrakcyjnych dla dzieci zabaw i wyposażenia każdego z uczestników zabawy w kolorowe akcesoria urodzinowe. Najważniejsze z tych akcesoriów to oczywiście urodzinowe czapeczki, różnego rodzaju gwizdki i trąbki, a coraz częściej także bajecznie kolorowe piniaty, które można wypełnić słodyczami lub innymi drobnymi upominkami dla dzieci.

Urodzinowe nakrycia głowy

Dzieci lubią przebieranki, a urodziny stanowią doskonałą okazję do takiej zabawy. Do stworzenia urodzinowego przebrania zwykle wystarczy kolorowa czapeczka. Tego typu akcesoria urodzinowe są tanie i powszechnie dostępne, występują w dużej różnorodności kształtów i motywów graficznych, dzięki czemu bez trudu znajdziesz czapeczki pasujące do stylu organizowanej przez siebie imprezy – dostosowane do wieku dzieci i ich zainteresowań. Najpopularniejsze czapeczki urodzinowe to oczywiście te w formie stożków. W sprzedaży znaleźć można także czapeczki urodzinowe w formie korony, jakiegoś rodzaju czepka czy tiary.

Gwizdki i trąbki

Rozwijane trąbki potrafią narobić strasznego hałasu, są jednak tym rodzajem akcesoriów urodzinowych, bez których trudno wyobrazić sobie organizację dziecięcego przyjęcia urodzinowego z prawdziwego zdarzenia. Alternatywą dla rozwijanych trąbek mogą być kolorowe gwizdki. W obu przypadkach musisz liczyć się jednak z dużym hałasem, jaki wywoła rozdanie dzieciom tego typu akcesoriów.

Kolorowe piniaty

Piniata to rodzaj kolorowego pojemnika kartonowego podwieszanego na niedużej wysokości, do którego wnętrza wkłada się drobne upominki dla dzieci, najczęściej słodycze. Dziecko rozbija piniatę uderzając w nią kijem i w ten sposób opróżnia jej zawartość. Piniaty to charakterystyczny element różnego rodzaju przyjęć i imprez okolicznościowych organizowanych w krajach latynoskich. Tego typu akcesoria urodzinowe od pewnego czasu cieszą się również sporą popularnością w naszym kraju. Piniata napełniona słodyczami z pewnością będzie efektownym elementem dziecięcego przyjęcia urodzinowego i wielką atrakcją dla wszystkich uczestniczących w takim przyjęciu dzieci.