Czarno-białe dekoracje do domu

Wspaniale urządzone wnętrze dla każdego z nas oznaczać może coś zupełnie innego. Dla niektórych jest to moc kolorów, dla niektórych jakościowe i klimatyczne oświetlenie, a dla niektórych prostota. Najbardziej klasyczny kolor to oczywiście czerń, ona zawsze wygląda elegancko, gdy zestawi się ją z bielą, efekt może być oszałamiający.

Jest to więc świetny sposób na udekorowanie pomieszczenia. Jednak nie musimy od razu zmieniać wystroju całego mieszkania, czasem wystarczy kilka dodatków, a nasze wnętrze już ma innych charakter. Jednym z fajnych przykładów na taki wystrój mogą być obrazy czarno-białe. Jakie są inne? Warto się przekonać!

Dekoracja ścian

Innym przykładem na czarno-białe wnętrze może być tapeta, fototapeta lub naklejki, czy szablony. Gdy zdecydowaliśmy się na białe ściany, możemy przełamać je czarnym dodatkiem. Motywy mogą być bardzo różne, wszystko zależy od naszych upodobań. Pomysłem na salon może być czarne drzewo – tu warto wykorzystać naklejkę lub szablon. Gdy chcemy by jeden z pokoi był urządzony takimi kolorami, możemy wybrać tapetę pokrywającą wszystkie ściany lub fototapetę na jedną z nich.

Obrazy czarno-białe

Obrazy to zawsze świetny sposób udekorowania wnętrza. Nie muszą to być tradycyjne i dla wielu z nas nudne krajobrazy, czy też martwa natura. Geometryczne wzory, abstrakcje, motywujące napisy – ważne, by nam odpowiadało i pasowało do wystroju wnętrza. Nawet te czarno-białe obrazy mogą wyglądać ciekawie.

Poduchy i poszewki

Poduszki dodają wnętrzu przyjemnej atmosfery, warto mieć ich zawsze kilka na łóżku. Czarno-białe poszewki lub poduszki będą zawsze dobrze wyglądały. Czy są to pasiaki, czy inne wzory – tu kolor robi swoje. Można je też zestawić z kocem, czy dywanem znajdującym się koło łóżka. Wówczas efekt będzie jeszcze lepszy.

Czarno-białe meble

Meble także mogą być ozdobą wnętrza. Białe komody, szafy, czy stoły stało się ostatnio niezwykle popularne. Kolor ten sprawia, że pomieszczenia wydają się być jeszcze większe. Obrazy czarno-białe, poduchy i ścienne dekoracje oraz meble to tylko niektóre z pomysłów. Wybierając się do odpowiednich sklepów znaleźć możemy różnorodne dodatki w tym kolorze, są one szeroko dostępne, dzięki czemu łatwo jest znaleźć inspiracje.