Powiedzieć o iPhone XR że jest niedrogi to mimo wszystko lekka przesada, ale na tle innych modeli telefonów Apple'a wypada w tym temacie rzeczywiście korzystnie. Jego cena jest niższa od ceny innych iPhone'ów o blisko dwieście dolarów, co jest przecież sumą niebagatelną. Oczywiście, niższy koszt urządzenia oznacza jakieś kompromisy w kwestii jego komponentów oraz ogólnych możliwości. Producent zapewnia też nieco mniejsze wsparcie marketingowe tego modelu – przekłada się to na przykład na to, że na początku nie było oficjalnego etui iPhone XR (chociaż, rzecz jasna, można było tutaj liczyć na produkty firm trzecich – zarówno licencjonowanych jak i nie). Różnica w cenie względem "starszych braci" XR jest więc dosyć duża, jak jednak wygląda różnica w poziomie wykonania urządzenia i jego możliwościach? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Jeszcze przed zakupem

Co ciekawe, iPhone XR należy do "kolorowych" linii produktów Apple'a, czyli takich, w których mamy nieco większy wybór, jeżeli chodzi o barwę urządzenia. Smartfon ten możemy nabyć aż w sześciu różnych kolorach, ponieważ dostępne są modele białe, czarne, koralowe, żółte, niebieskie oraz czerwone. etui iphone xrTak jak w przypadku innych wielobarwnych modeli, oficjalne etui iPhone XR jest przezroczyste – zapewne dlatego, aby nasz wybór koloru urządzenia nie pozostawał niezauważony. Pozostali producenci nie ograniczali się specjalnie w tym temacie i etui, których możemy dopasować do tego modeli jest bardzo dużo i są one różnorodne. To jeszcze nie koniec wyborów – trzeba się zdecydować na jedną z pojemności telefonu. Producent oferuje wersje 64 GB, 128 GB i 256 GB. Na tym etapie możemy się jeszcze zdecydować na jakąś lepszą ładowarkę lub stację dokującą, jednak oferowana przez Apple standardowa ładowarka nie pozostawia wiele do życzenia i z powodzeniem może pełnić swoją rolę przez całe lata.

Wykonanie

W porównaniu z droższymi iPhone'ami, XR sprawia wrażenie nieco większego i masywniejszego, jednak to wciąż zgrabny i lekki telefon. Wykonany jest z aluminium i stosunkowo sporej ilości szkła. To drugie wpływa nieco na wagę urządzenia, ale sprawia również, że cechuje się ono stosunkowo niezwykłą urodą. To kolejny powód tego, aby etui iPhone XR było przezroczyste. Po prostu wykonanie tego modelu jest tak piękne, że aż szkoda je czymkolwiek zakrywać. Niemniej jednak z etui korzystać należy i to nie tylko w przypadku iPhone'ów. Są one niezbędnymi zabezpieczeniami telefonów.