Choć to często niezrozumiałe, to właśnie codzienne stylizacje powodują w nas największe problemy związane z doborem stroju. Mamy trudności w ocenie tego, czy konkretne części ubioru faktycznie do siebie pasują albo czy wypada nam iść w dane miejsce w jakimś stroju. Szczególnie wątpliwe dla osób mających za sobą życie studenckie wydają się być bluzki z napisami, które ciężko jest dopasować do potrzeb.Wychodzi jednak na to, że również znalezienie idealnego rozwiązania w tym zakresie nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Dobrze dopasowane bluzki z napisami, dżetami albo aplikacjami możemy zestawić również w strojach bardziej oficjalnych, o ile rozsądnie podejdziemy do tematu. Zobaczmy więc, na co zwrócić uwagę, gdy dopasowujemy strój codzienny.

Prostota zawsze w cenie

Najlepiej wyglądają zdecydowanie zestawienia oparte na prostocie. Mowa przede wszystkim o jednokolorowych, zestawionych ze sobą w przemyślany sposób partiach ubrań, do których wówczas możemy dopasować bardziej rzucające się w oczy dodatki, np. biżuterię, galanterię czy nawet makijaż. Nie trzeba koniecznie ubierać się w jeden kolor: świetnie wyglądają komplety z ubrań kontrastowych czy nawet stonowany dół i ekstrawagancka, np. limonkowa czy seledynowa góra. Do takich prostych zestawień możemy tez dołączyć bluzki z napisami utrzymane w jednolitej kolorystyce, np. zestawieniu bieli i czerni, bez żadnych elementów świecących albo naszywek. Taki zestaw ubrań założymy zarówno do obuwia eleganckiego, jak i sportowego, zależnie od tego, gdzie właściwie się wybieramy.

Trochę wariacji nie zaszkodzi

Jeśli nie jesteśmy fankami zestawień typowo stonowanych i raczej celujemy w rzeczy, które rzucają się w oczy, musimy pamiętać o umiarze. Każda stylizacja ma szansę prezentować się atrakcyjnie, o ile tylko wybierzemy w sposób przemyślany jej elementy. Jeśli stawiamy na ekstrawagancką bluzkę z napisami zrobionymi np. z cekinów, to dobrze, aby kolorowy napis był usytuowany na jednolitym tle. Do bardziej rzucających się w oczy ubrań dobrze jest dopasować jednolite dodatki, bo w innym przypadku stworzymy raczej chaos aniżeli jakąkolwiek stylizację wartą uwagi.

Na co uważać?

bluzki z napisamiW przypadku codziennych stylizacji najwięcej kłopotów wiąże się po prostu z niedopasowaniem ubrań do figury. Warto mieć na uwadze, że ciemne kolory będą wyszczuplały, dlatego w bluzki z napisami dobrze jest inwestować w przypadku, gdy jesteśmy pewne, że nie przeszkadza nam poszerzenie optyczne np. okolic biustu. Z kolei jasne barwy zdecydowanie poszerzają, podobnie jak poziome aplikacje; kolorowe cekiny będą zaś przyciągały wzrok do określonych miejsc na ciele.