Jak wybrać termos dla dziecka?

Większości osób termos kojarzy się z niewielkim, zwykle metalowym produktem, dzięki któremu przez dłuższy czas możemy cieszyć się np. ciepłym napojem podczas podróży. W przypadku termosów dla dzieci zakres nazwy jest nieco szerszy; obejmuje bowiem nie tylko wszystkie naczynia pozwalające zachować ciepły napój, ale również często i cały posiłek.

Na którymś etapie życia dziecka każdy rodzic, który nie chce dzieciństwa swojej pociechy spędzić w odległości kilkuset metrów od domu odczuwa potrzebę kupienia termosu. Oferta jest obecnie bardzo bogata, dlatego dobrze jest wiedzieć, czego się konkretnie poszukuje i według tych kryteriów zdecydować się na konkretne termosy dla dzieci o określonych cechach.

Dla młodszych i starszych

TermosyW przypadku najmłodszych dzieci, zwykle jeszcze niemowląt, wymagania względem termosu są nieco inne aniżeli w sytuacji, gdy dobieramy go dla dziecka starszego. Niemowlę zazwyczaj potrzebuje takiego produktu, z którego będzie w stanie wygodnie się napić bez korzystania z tradycyjnego kubeczka-zakrętki. Do dyspozycji mamy tutaj więc termosy dla dzieci wyposażone w słomkę, czyli stworzone na kształt bidonu; są one wygodne w korzystaniu, jednak mają zwykle mniejszą ochronę przed utratą ciepła. Alternatywną opcją są termosy z dziubkami (niekapkami) bądź po prostu smoczkiem; tutaj dobrze jest stwierdzić, czy dziecko w ogóle będzie piło z produktu, bo nie wszystkie dzieci chcą to robić. Dla starszych dzieci wybieramy zwyczajne termosy, w których zakrętka jest również kubeczkiem. Może być ona wyposażona np. w wygodne ucho do trzymania.

Nie tylko na jedzenie

Dobrze jest mieć w zanadrzu również termos dla dziecka, do którego schowamy jedzenie, np. zupę, na czas dłuższej podróży. Taki termos jest zazwyczaj szerszy od tradycyjnego, a zarazem niższy. Warto wybierać modele wyposażone w wygodne rączki do trzymania, które pozwolą dziecku napić się zupy (zwłaszcza w formie rzadkiego kremu) wprost z naczynia. Alternatywnie, jeśli chcemy po prostu zabrać ze sobą obiad, niekoniecznie tylko zupę, możemy zdecydować się na termos dla dziecka wyposażony w sztućce. Taka łyżka czy widelec pozwolą maluchowi szybko spożyć swój posiłek czy dadzą szansę nakarmienia go bez konieczności zabierania produktów jednorazowych czy np. proszenia o pożyczenie sztućców z okolicznej stołówki podczas wycieczki.

Wybór termosów dla dziecka jest dziś ogromny, a sklepem który można polecić, jest: https://www.frankherbert.pl/pol_m_Osobiste_Termosy-dla-dzieci-2622.html. Dlatego każdy rodzic może wybrać produkt idealnie spełniający potrzeby jego oraz dziecka. Zdecydowanie warto zwrócić również uwagę na jakość danego naczynia – w końcu ma nam służyć przez dłuższy czas.