Niemal wszystkie dzieci lubią aktywność fizyczną. Jedne wolą piłkę nożną, siatkówkę, inne jazdę na rowerze lub na rolkach. Każdy rodzic musi przygotować się zatem na fakt, że prędzej czy później ich pociecha będzie chciała mieć w domu jakiś sprzęt sportowy. Rolki są wybierane zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki. Dziewczynki wybierają przeważnie jazdę rekreacyjną, chłopcy marzą o robieniu popisów w skateparku. Bez względu na motywy, jakie kierują naszym dzieckiem, warto zachęcić je do aktywności fizycznej i kupić rolki.

Kiedy rozpocząć naukę

Czas rozpoczęcia nauki zależy od naturalnych predyspozycji malucha i jego umiejętności oraz stopnia wysportowana. Zazwyczaj jednak są to okolice trzeciego i czwartego roku życia, kiedy dziecko potrafi już stabilnie stać i umie utrzymać równowagę na różnych sprzętach. Na pewno nie można rzucać podopiecznego na "głęboką wodę", dlatego na początek z pewnością wystarczą krótkie treningi, np. pięcio lub dziesięciominutowe. Trzeba pamiętać, że jazda na rolkach bardzo obciąża łydki i uda, a nasz maluch może nie być zupełnie na to przygotowany. Z początku będzie to przypominało bardziej chodzenie niż jazdę, jednak nie należy się zniechęcać. Z biegiem czasu dziecko będzie wytrzymywało coraz dłuższe treningi, dlatego warto pamiętać o stopniowym wydłużaniu poszczególnych sesji. Doświadczeni instruktorzy wymyślają różnorodne zadania i polecenia, aby maluch zbyt szybko się nie znudził.

Rodzaje

Dziecięce rolki produkowane są w dwóch rodzajach - z twardym lub miękkim butem. Modele miękkie są na pewno bardziej komfortowe, ponieważ zapewniają bardzo dobrą wentylację. Jest to istotne zwłaszcza podczas gorących dni - oddychające buty posiadają Rolki Rollerblade Storm urban 2017. Dzieci najwięcej jeżdżą podczas wakacji, kiedy mają dużo czasu, a na zewnątrz panują wysokie temperatury.

Jakość i cena

Spora część rodziców podczas zakupów kieruje się przede wszystkim ceną rolek. W pewnym sensie jest to zrozumiałe i wytłumaczone obawą o szybkie zniechęcenie do sportu. Rodzice obawiają się, że marzenie o posiadaniu rolek to tylko chwilowa zachcianka, która nie jest warta inwestowania. Rzeczywiście, w niektórych przypadkach tak może być, ale może to też wynikać ze styczności z kiepskim sprzętem. Warto wyłożyć nieco więcej i kupić porządne Rolki Rollerblade Storm, dzięki którym jazda będzie przyjemna i bezpieczna. Jakość rolek ma kolosalne znaczenie dla komfortu jazdy, a także wpływa na szybkość nauki jazdy. Na początek dobre będą modele posiadające miękkie kółka, które odznaczają się dobrą przyczepnością do podłoża.