Ręcznie zdobione kartki okolicznościowe, zaproszenia czy karty albumów na fotografie cieszą się coraz większą popularnością i wiele osób chętnie sięga po tego typu produkty. Co jednak ciekawe, takie dekoracyjne materiały w dość prosty sposób można przygotować samodzielnie, przy użyciu powszechnie dostępnych akcesoriów plastycznych. Doskonałym przykładem takich akcesoriów są stemple, scrapki, wykrojniki i różnego rodzaju materiały dekoracyjne, przede wszystkim wysokiej jakości papier, tusze, farby, kolorowe wstążeczki i innego rodzaju tekstylia.

Jakie akcesoria dekoracyjne wybrać?

Zdobienie okolicznościowe na ślubSposób zdobienia okolicznościowej kartki czy zaproszenia na ślub zależy od pomysłu. Jeśli nie czujemy się na siłach, by stworzyć przestrzenną kartkę o dużych walorach dekoracyjnych, zamiast wyciętej z papieru czy materiału scrapki możemy wybrać bardziej tradycyjne stemple. W sklepach specjalizujących się w dystrybucji akcesoriów do scrapbooking znajdziemy wiele rodzajów stempli okolicznościowych dedykowanych konkretnym okazjom, różnym rodzajom okolicznościowych zaproszeń, ozdobnych kartek czy albumów. W odróżnieniu od scrapki stempel nie jest naklejany na powierzchnię papieru, a jedynie na tym papierze odciskany. To wyjątkowo prosta i niezwykle efektywna metoda zdobienia zaproszeń i kartek okolicznościowych, niewymagająca od nas większych zdolności plastycznych.

Gdzie kupować akcesoria i materiały do produkcji kartek?

Jeśli okolicznościowa kartka lub zaproszenie ma wyglądać naprawdę efektownie, do jego wykonania potrzebny będzie dobrej jakości papier, najlepiej papier ozdobny, z tłoczeniami lub naniesionymi na jego powierzchnię grafikami oraz akcesoria do jego równego przycinania – najlepsza będzie gilotyna do papieru, w ostateczności może być to zwykły nożyk lub klasyczne nożyczki. Dekoracyjny papier, podobnie jak i inne akcesoria do produkcji okolicznościowych kartek lub zaproszeń, chociażby takie jak wspomniane wcześniej stemple czy scrapki, sprzedawane są w wyspecjalizowanych sklepach z artykułami papierniczymi, z akcesoriami i materiałami dla rękodzieła, a w szczególności w sklepach z akcesoriami do scrapbookingu.