Wśród asortymentu sklepów sportowych, a szczególnie w działach z produktami dotyczącymi sportów zimowych znaleźć można wiele ciekawych akcesoriów i dodatków, które tak jak gogle narciarskie przydatne są na stoku. Bez względu na to czy jeździmy na nartach czy też wolimy deskę snowboardową koniecznie musimy posiadać odpowiednio dopasowane gogle na każdą pogodę. Które modele zasługują na uwagę? O czym trzeba pamiętać podczas zakupów? O tym poniżej.

Jak powinny wyglądać porządne gogle?

Najważniejszą kwestią podczas zakupu gogli narciarskich jest to, żeby pasowały one idealnie do twarzy narciarza. Jednak takie dopasowanie to nie wszystko. Bardzo istotne są również inne aspekty, a mianowicie:
  • materiał z jakiego zostały wykonane
  • rodzaj paska
  • rodzaj wyściółki
  • kolor soczewek
  • kompatybilność z kaskiem
Powyższe czynniki wpływają na stopień dopasowania gogli i wygodę użytkownika. Porządne i o wysokiej jakości gogle muszą przede wszystkim prezentować solidne wykonanie z bardzo mocnego i trwałego materiału. Dodatkowo dobrze by był on elastyczny, a także by w chwilach upadku amortyzował wszelkie wstrząsy. Najlepsze modele gogli posiadają również funkcje zapobiegającą parowaniu szyb co jest bardzo pożądane podczas jazdy na nartach. Zwiększa to widoczność, a także komfort. Wyściółka gogli powinna być natomiast bardzo przyjemna w dotyku tak by całe gogle nie powodowały żadnych podrażnień na twarzy.

Jak dopasować gogle do kasku?

gogle narciarskieBardzo ważne jest by podczas kupowania gogli zabrać ze sobą kask, który użytkować będziemy na nartach. Jest to najprostsze rozwiązanie, które pozwala na to by dopasować idealnie model gogli do posiadanego rodzaju kasku. Jeśli nie jest to jednak możliwe warto poradzić się eksperta w tej dziedzinie, gdyż idealnie pasujący do kasku model gogli wpływa na bezpieczeństwo i komfort każdej jazdy. Gogle muszą być odpowiedniej wielkości i rozmiaru, gdyż jedynie wtedy można mówić o tym, że pasują idealnie. Istnieje wiele pytań i odpowiedzi na to jakie gogle są najlepsze. Na rynku jest dostępnych tak wiele marek i modeli tego typu dodatków, że nie można jednoznacznie odpowiedzieć, które będą stanowiły najlepszy wybór. Jedno jednak jest pewne: najlepsze gogle to takie, które idealnie pasują do kasku, a także twarzy, posiadają polaryzację oraz odpowiedni do warunków pogodowych kolor soczewek. Nie można także zapominać o trwałości i przystępnej cenie, a także tym, iż gogle narciarskie muszą być wygodne i komfortowe. Reszta to tylko rzecz gustu, dlatego każdy może wybrać gogle w konkretnym kolorze czy też stylu. Gogle narciarskie można kupić na stronie https://bolle.pl/pol_m_Gogle-narciarskie-681.html.