Mamy, które urodziły dziecko dobrze wiedzą, że opieka nad nim wiąże się z wieloma wyzwaniami. Czasem kompletnie nie mamy czasu dla siebie, ponieważ maluch wymaga sporo atencji. Chcemy spełnić wszystkie jego bieżące potrzeby. Pierwsze miesiące mogą być naprawdę trudne i kosztować nas wiele wysiłku, dlatego warto ułatwić sobie codzienność i zadbać również o swoje potrzeby.

Karmienie piersią - niełatwe początki

biustonosze do karmienia

Wiele mam jest zdeterminowanych do tego, aby karmić piersią. To najlepsza, naturalna metoda, która wspiera odporność niemowlaka oraz sprzyja budowaniu więzi między mamą, a dzieckiem. Może wiązać się jednak z pewnymi trudnościami, dlatego dobrze jest odpowiednio się do tego przygotować. Zanim laktacja całkowicie się wyreguluje, możliwe że karmienie będzie sprawiało ból. Nieraz będzie brakowało mleka, a kiedy indziej będzie go zbyt dużo. Potrzebna jest cierpliwość. Dobrze jest wybrać odpowiednie biustonosze do karmienia. Najlepiej kupić sobie dwie sztuki. Oczywiście trzeba dobrze dobrać rozmiar miseczki, aby stanik był maksymalnie komfortowy. Biustonosz przeznaczony do karmienia ma specjalne zapięcie nad piersią. Dzięki niemu możemy przystawić niemowlaka do piersi w każdej chwili bez konieczności odpinania całego biustonosza. Wiele mam bardzo chwali sobie to rozwiązanie, ułatwia nam to spacery z dzieckiem, ponieważ w każdych okolicznościach, możemy je nakarmić. Wiele wzorów takich biustonoszy znajdziemy np. na stronie: https://mybra.pl/pol_m_Biustonosze_Do-karmienia-1272.html.  

Praktycznie i wygodnie - staniki dla mam

Dobre biustonosze do karmienia znajdziemy w wielu sklepach internetowych. Warto sugerować się ceną, jednak zbyt niska może oznaczać, że stanik został wykonany kiepsko. Karmienie może dawać mnóstwo przyjemności, jeżeli będziemy do niego odpowiednio przygotowane. Bardzo ważne jest, aby pić dużo napojów, aby mleko miało się z czego produkować. W przeciwnym wypadku możemy się odwodnić i czuć bardzo kiepsko, stąd prosta droga do porzucenia karmienia, a przecież chcemy korzystać z tego dobrodziejstwa jak najdłużej. To ekonomiczna, zdrowa i wygodna metoda zaspokajania potrzeb niemowlaka. Chodzi nie tylko o pokarm, ale również o poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Wiele mam przekonało się, że jest to komfortowe zwłaszcza w nocy, ponieważ nie musimy wstawać i przygotowywać posiłku głodnemu maluszkowi. Noworodki muszą być przystawiane do piersi tak często, jak to konieczne. Mogą jeść nawet co kilkadziesiąt minut. Mówimy wtedy o karmieniu na żądanie. Mały żołądek nie jest w stanie spożyć zbyt wiele pokarmu w jednej chwili. Biustonosze do karmienia powinny być bawełniane, miękkie i nie uwierać. Dają wtedy prawdziwą wygodę.