Sofa to piękny mebel, który ustawiany jest najczęściej w samym centrum w salonie, czyli miejscu, w którym zbierają się wszyscy domownicy. Sofa to też wygodne siedzisko, gdzie spędza się czas po pracy czy szkole. Niekiedy też sofy służą jako miejsce do spania dla gości lub nawet domowników. Wielokrotnie przecież salon pełni również funkcje sypialni. Do najbardziej eleganckich należą sofy narożne. Są one też duże, dlatego najlepiej sprawdzą się w większych mieszkaniach lub takich, w których mieszka większa liczba osób.

Sofy narożne w stylu skandynawskim

Styl skandynawski cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, spokojne, stonowane kolory wpływają na atmosferę panującą we wnętrzach. Sofy, które reprezentują styl skandynawski łączą w sobie takie elementy jak: 1. Minimalizm i praktyczność – wszystkie meble, w tym też sofy oraz sprzęty mające swe zastosowanie w domu tworzone są tak, by ułatwiały nam codzienne funkcjonowanie. Ważne jest również to, by nie były one zbyt obszerne i zajmowały możliwie jak najmniej miejsca. Idealnym przykładem takich skandynawskich rozwiązań są sofy z dodatkową funkcją spania. 2. Kolor – w Skandynawii najczęściej spotkać można biel. Kolor ten daje złudzenie powiększonych przestrzeni, świetnie sprawdzi się więc w małych mieszkaniach. Biel kojarzy się również z czystością, porządkiem oraz harmonią, co zawsze pozwala nam się wyciszyć, zrelaksować i spokojnie wypocząć. 3. Sama natura – kolejnym wyznacznikiem są naturalne tkaniny i materiały. Dlatego też sofy narożne w stylu skandynawskim mogą być obite bawełną lub lnem. Kolejnym elementem jest drewno, w domach w takim stylu znajduje się wiele ozdób i dekoracji wykonanych z surowego drewna.

Proste formy

Z wyznaczników stylu skandynawskiego wynika więc, że sofa narożna powinna mieć prostą i funkcjonalną budowę. Klasyczne i geometryczne formy będą idealne. Mimo prostoty, sofy te wyglądają bardzo estetycznie, ładnie wkomponowują się w pozostałe meble w pomieszczeniu i pozwalają domownikom na chwilę relaksu po ciężkim dniu. Najczęściej są to duże siedziska, obite naturalnym materiałem. Kolor może być dowolny, dawniej najczęściej były to stonowane barwy, jednak teraz stosuje się również bardziej odważne odcienie. Wśród sof narożnych w stylu skandynawskim dużą popularnością cieszą się te w kolorze szarym. Skoro sofy zajmują najważniejsze miejsce w każdym salonie, to powinny prezentować się porządnie i estetycznie. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto przejrzeć całą dostępną ofertę.